Neostrada to oszuści

Witam, otóż ma problem z neostradą, zamówiłem taryfę 2048Kb/s, lecz ja tyle nie mam mam 1948kb/s, czasami mi pokazuje, że mam 256Kb/s. Mam połączenie razem z telefonem. Chciałbym z tym walczyć !!

Pamiętaj że pomiar prędkości sieci odbywa się na zasadzie ściągania danych z jakiegoś serwera i jest to zależne od wielu czynników a nie tylko prędkości Twojego połączenia. Sam ruch sieciowy też ma wpływ na ten pomiar. Nie jest em tu obrońcą neostrady bo sam jej za bardzo nie lubię tylko popatrzmy na ten fakt obiektywnie.

Na speed tesiecie przy łączu 10Mbit mam czasami 9, czasami 10 a czasami tylko 2,5 - zależy to wszystko od różnych czynników.

Wprawdzie nie mam neo, ale napewno masz tam w umowie coś takiego jak prędkość gwarantowana. Jest ona z reguły sporo niższa od tej szumnie ogłaszanej i dopóki prędkośc Twojego netu nie spada poniżej tej gwarantowanej prędkości to chyba średnio można coś zdziałać.

Dla mnie taka duża różnica to 100kb to nie jest a ten drugi wynik to otrzymałeś chyba przy włączonym emulaku…

Nie wiem jak to jest z neo (ostatnie jakie miałem to neo 128 2 lata temu) ale nigdy nie było zmiany prędkości znaczącej…

masz test i porównanie z deklarowanymi prędkościami od TP…

http://www.komputerswiat.pl/nettest/

nie zamówiłeś przypadkiem taryfy 2Mb/s (słownie: 2 megabity na sekundę) i masz 256kb/s (słownie: 256 kilobajtów na sekundę)? 2048 kb/s to by bylo 16Mb/s a neostrada chyba niema nawet takiej oferty (naszybsza to chyba 8M/s).

1Mb/s -> 128kb/s

2Mb/s -> 256kb/s

1MB/s -> 1024kb/s

1bajt -> 8 bitów

Podaną prędkość w bitach podziel przez 8 to wyjdzie Ci prędkość w bajtach

i odwrtnie z bajtami - pomnóż przez 8 to będziesz miał prędkość w bitach

taki mały szczegół Mb/MB wykorzystany jako chwyt marketingowy. Chociaż z tym ze oszuści zgodzę sie i tak… ;p

Tymi 100kb to możesz ^^

W neo nie ma chyba czegoś takiego jak prędkość gwarantowana, takie łącza się cenią i to zdrowo, a niewielu potrzebne.

Dwa te 100kb mógł zjeść nawet jakiś program który tam włączyłeś sobie, aktualizacja antyvirusa czy coś.

Do Neo byś zadzwonił to by Cię dosłownie wyśmiali, nie takie ludzie mają problemy.

Przy 128kb/s walka o 100kb/s to tak ale nie przy 2Mbit.

Jak ściągasz to powinieneś mieć Max 256KB/s.

Może jakbyś uzbierał 5mln jakiś skarg na TP to wtedy by coś im zrobili ale takto to “czyste gadanie”.

I nie zawsze serwer po drugiej stronie wyśle Ci tyle ile chcesz, czy ile możesz Ty “wziąść”.

Faktycznie nie zwróciłem uwagi na to - Ty masz taryfę 2 Megabipsy a nie 2 Megabajty. 2Mbps/8 = 256 k bajtów

Poczytajcie umowę nerwostrady ze zrozumieniem… tam jest gwarantowana MAKSYMALNA prędkość do najbliższego serwera TPsa, wiele czynników wpływa na jej obniżenie… nikt z TP nie zagwarantuje prędkości ściągania z rapidshare czy z sieci torrent!

RAFALKOT , przestań robić z igły widły, jesteś jak te pozostałe 90% użytkowników - nic tylko narzekanie! 256kb pewnie miałeś chwilowo. Wiesz gdzie jest serwer www.speedtest.pl ? Na pewno nie jest w Twojej miejscowości i nie tylko Ty mierzysz swoją prędkość! Tak więc daj spokój i zajmij się porządkiem w swoim komputerze :smiley:

RAFALKOT , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tak właśnie dajmy się bierzmy neta z operatorów osiedlowych lokalnych =D> i tak się trzymać zasady Neostrada oszuści kłamcy :lol: i najtańsze drukarki rozdają za swoje oszustwo

http://www.speedtest.net/result/341637022.png haha i załujta użytkownicy Tp co polskie to bee

Poczta Polska Kolejki

PKO kolejki

Tp Oszukują

Popieram zdanie kolegi :slight_smile:

Ja mam internet w osiedlówce, ale wyszło mi

Twój wynik:

Szybkość ściągania: 34253 kb/s (4281.6 kB/s)

Szybkość wysyłania: 19645 kb/s (2455.6 kB/s)

Testowane na http://www.komputerswiat.pl/nettest/Default.aspx

w umowie mam 512kb/s :slight_smile:

Ale to o 9 rano:)

a ja mam nie zależnie nie pory :shock:

osobiście z neostrady nie jestem zadowolony jak ściągam a prędkość 10kb (mam wykupione 512kb) to mnie normalnie krew zalewa plik 30mb a ja po godzinie nie ściągłem

bierz od innych nie z Neti Tele2 etc… bo oni korzystają z lini Tp tylko osiedlowi operatorzy mogą ci dostarczyć maksymalnej przyjemności ;p

Taaa, właśnie mam osiedlowego dostawce internetu “Citinet” w Żywcu. Prawie co dziennie przestój w dostepie do netu przez ok. pół godziny, pingi na serwerach w polsce zaczynają się od 150, jeden numer tel. do zgłaszania awarii na ok. 300 użytkowników. Miałem wcześniej Neo i Dialog, nie było takich cyrków z netem.