Neostrada tp, czy warto ponownie?

od kilku miesięcy mam radiówkę, ale narazie tylko poprzez USB takim wejściem, goście mieli instalować router (LAN?) nie znam sie na tym; to internet o prędkości 1 MB/s, ale wcale taki szybki nie jest, w każdym razie nie zawsze; goście mnie zdenerwowali i zrywam z nimi umowę, wcześniej przec blisko 2 lata miałem neostradę 256, teraz CHYBA do niej wróce bo netii w mojej regionie nie ma, tylko duże mista, jaka oferta byłaby najkorzystniejsza, chciałbym 1 MB/s, ale interesują wszystkie inne ciekawe oferty, będe wdzięczny za pomoc :slight_smile:

ja tam neo chwalę, ale tylko za możliwość zmiany ip i nie czekanie w kolejkach m.in. na rapidshare :slight_smile:

ale to chyba tylko jedyny plus

Ja tam nie mam większych problemów z neo - kłopoty były, jak na początku używałem modemu Sagem z zestawu neo, po zmianie na routera wszystko śmiga bez problemów.

a no właśnie, też miałem tego małego, szarego sagema, gdybym teraz brał neo to lepiej routera czy sagema ? jaka w tym różnica ? i jak lepiej zamawiać ? bo slyszałem że przez neta jak się zamawia to można za darmo coś dostać - myszke czy klawiature

Jimix myślę, że wszystko zależy od budżetu jakim operujesz.

Nie tajemnicą jest to, iż jeśli chcesz mieć, a zarazem jeżeli takiego potrzebujesz, szybki internet to cena zwiększa się wraz z jego walorami.

Co do operatora to również jest to zależne od jego dostępności w Twojej okolicy.

Swoją drogą to temat raczej Na luzie.

tp.pl

W skrócie, są dwie opcje:

    • encyklopedia multimedialna WIEM 2007

Jaka jest różnica między Sagemem a routerem?

Router:

  • działa stabilnie

  • nie ma problemów z łączeniem się

  • raz konfigurujesz i już za każdym razem łączy Ci się automatycznie

  • ma często wbudowany sprzętowy firewall, zwiększający Twoje bezpieczeństwo w sieci

Sagem:

  • nie działa stabilnie

  • rozłącza się

  • męcząca obsługa, nawet z programem AutoConnect

  • brzydko wygląda

Na podstawie własnych doświadczeń.

ja tam z neo jestem zadowolony, mam modem speed touch 330 thompsona, juz ich nie ma podobno bo je wycofali

a co myślicie o tele2, oferte mają chyba dobrą, ale jedynym haczykiem jest długość umowy

Musisz się po prostu zorientować w cenach, bo różnicy między tp a tele2 zbyt dużej nie ma.

Oferta IMHO bardzo ciekawa jednak jest dość istotny (bynajmniej dla mnie) haczyk, aby skorzystać z Promocji Wakacyjnej należy zamówić jednocześnie abonament telefoniczny Tele2.

bardzo wazny plus dla tych co pobierają z RS-a. Przejdz na Neostrade Stałe transfery i wogole super firma. Lepsze od NETI tej oferty rok za darmo.

Przecież Netia, i nie tylko ona, jest wszędzie na łączach TP. Poczytaj sobie o BSA. Takie zestawienie wyjdzie Cię nawet taniej niż TP bo TP nie pozwala na Neostradę na abonamencie socjalnym a jak będziesz miał internet z np. Netii to śmiało możesz mieć abo socjalny.

a co jest ten abonament socjalny ?

P.S. patrzylem teraz netie - aktywacja jest droga, abonament tez, tele2 jest najbardziej korzystna, ale czy internet od nich jest wciaz ze stałą prędkością ? żeby to nie było coś jak radiówka…no ale odpdada ponieważ na telefon mam już abonament z TP, chyba że dałoby sie zerwać do końca sierpnia

Jimix ja raczej był odrazdzał:

:arrow: ostatnio często tematy, że źle dziła,

:arrow: CENY - wejdź na neostrada.pl, potem np. na tele2.pl, netia.pl i porównaj ceny. :slight_smile:

Nie radze, kantują jak z telefonem.

Niby tak, ale np ja mam modem sagem 800-840 i wszyscy mają o nim złą opinie a ja mam 2/3lata i dział super. Jak sie nie chodzi po stronach XXX to neostrada działa sprawnie :slight_smile:

heh…wziąłem neta w tele2, 15 miesiecy za darmo potem 48 zł bajki, stało się, czemu niby kantuja z netem oferta taka jak i inne

Bierz neostradę , używam już od wieki-wieków , i nie narzekam.

Ciekawe te twoje doświadczenia , co prawda to prawda , rozłącza się raz na jakiś czas , ale co mam rozumieć pod pojęciem męcząca obsługa , brzydko wygląda…?

Instalujesz stery , konfigurujesz połączenie , wpisujesz pasy instalujesz AutoConnecta i jazda. :-s

Lost World wszystko ok, ale ceny nie porównywalne do innych dostawców. :slight_smile: