Neostrada TP i Router Ethernet

(Zespol1) #1

Witam!

Mam Internet z kablówki i Router z wejściem Ethernet (złącze kablowe). Zamierzam założyć Neostradę TP. Pani przez telefon powiedziała mi, że dostanę modem, do którego mam podłączyć kabel telefoniczny i od modemu kabel do komputera (Ethernet; jeden komputer). Wiem, że do Neostrady są Routery z Annexem A i wejściem telefonicznym. Ale czy mogę podłączyć w ten sposób (aby nie zmieniać Routera) : kabel telefoniczny > modem > kabel Ethernet > Router (ten, który mam teraz do kablówki z wejściem Ethernet) > komputery + WiFi ??

Dziękuję z góry i pozdrawiam :wink: .

(slawex1983) #2

Możesz :slight_smile:

(Maney691) #3

Podstawowa usługa neostrady realizowana jest na modemach z wyjściem USB, nie jestem pewien czy są jakieś modemy z wyjściem ethernet.

Tak, to będzie tak działać.

(alarik) #4

Tak jak napisał mój przedmówca podstawowa usługa jest na modemach usb, jednak są również dostępne modemy z wyjściem ethernetowym. Niestety kosztują trochę drożej. Zdaje się, że jest to modem Thompsona i kosztuje w granicach 300 złotych. Jest też modem z routerem, ale nie pamiętam w jakiej cenie.

(slawex1983) #5

Możesz kupić taki router ADSL za cenę ok. 180 zł. http://www.ceneo.pl/522320

Sam korzystam z takiego rozwiązania i działa idealnie. Laptop WiFi i dwa stacjonarne.

(Zespol1) #6

Tzn. chodzi głównie o to, że przy obecnym Internecie (z kablówki) większość gier (oprócz Warcrafta3 i paru innych) w ogóle się nie łączy (wyskakuje coś w rodzaju "nie można się połączyć z serwerem"), co już opisałem w moim poprzednim wątku (mam wewnętrzne IP). Chodzi mi o to, czy jak zrobię tak : kabel telefoniczny > modem > kabel Ethernet > Router (ten, który mam teraz do kablówki z wejściem Ethernet) > komputery + WiFi to z graniem przez Internet nie będę miał już kłopotu ?? ( Będę miał zewnętrzne/publiczne IP ?? ) . Czy jeżeli tak nakręcę :stuck_out_tongue_winking_eye: to znowu będą problemy z łączeniem się gier ??

Dzięki z góry i pozdrawiam :wink: .

(Tomasz206) #7

Będziesz miał kłopot ponieważ ruter przydzieli wewnętrzne IP. Ale na to jest też rada w postaci przekierowania portów(musisz wiedzieć z jakiego portu korzysta dana gra)

(slawex1983) #8

Będziesz miał zewnętrzne IP routera, a komp swoje lokalne podobnie jak masz teraz w kablówce. Trzeba będzie zrobić tzw. port forwarding w routerze i po sprawie.

(Zespol1) #9

A jak podłączę tak : kabel telefoniczny (z gniazdka telefonicznego) > Router ADSL Annex A > komputery + WiFi to nie będę musiał niczego przekierowywać ? Wszystko będzie działało w porządku z grami ?? Nie będzie problemów z połączeniem się ??

Dzięki z góry i pozdrawiam :wink: .

(slawex1983) #10

Będą problemy. Żeby ich nie było musiałbyś podłączyć komputer bezpośrednio przez zwykły modem. Wtedy komp mógłby robić za bramę dostępową dla innych PC, lecz musiałby być cały czas włączony.

(kostek135) #11

Najprostsze rozwiązanie to router z DMZ-tem. Ustawiasz, który komp ma być widziany poza siecią (jeden) i po problemie.

(Zespol1) #12

Miałem tak kiedyś i w ogóle nie mogłem grać przez sieć :stuck_out_tongue_winking_eye: . Moi znajomi mają Neostradę tak jak opisałem to w poprzednim poście i łączą się normalnie :wink: .