Neostrada TP migracja z 1Mb/s na 6Mb/s

Witajcie!

Ostatnio dowiedziałem się, iż istnieje możliwość podpisania aneksu do umowy w usłudze Neostrada TP i tym samym zwiększenie prędkości nawet jeśli nie jest się w okresie do tego przysługującym, czyli w tym, gdzie można umowę przedłużyć, bądź ją zakończyć. Myślałem nad tym, trochę policzyłem i o to co mi wyszło:

Aktualnie płacę za 1Mb/s 49,99zł: 24x49,99zł=1199,76zł

Opcja 6Mb/s (pierwsze dwa miesiące za darmo): 22x59zł=1298zł

1298-1199,76zł=98,24zł “nadpłaty” za zwiększenie prędkości.

Moje pytanie jest takie, czy jest gdzieś tu haczyk?

haczyk - będzie to faktyczne zwiększenie prędkości czy tylko reklamowy bełkot.

Prędkość owszem będzie ale zapewne ujęta jako do 6Mb/s jeśli sie mylę to daj link do regulaminu TPSA z wyszczególnieniem, że jest to transfer gwarantowany.

Jak okaże się, że nie dostajesz tych 6MB/s i dodzwonisz się na Błękitną Linię do TPSA dowiesz się, że z ich strony wszystko jest OK.

unnoticed tak jest odległość do centrali albo szafy ONU ,nie więcej niż 3km .I dobre kable miedziane ,papiery papierami .Oni ci mogą to zaproponować ,a potem technik powie ze oszaleli i będziesz miał 1mb/s z powrotem .Jeśli tłumienie w routerze lub modemie nie przekracza 38 db ,można próbować.

Dzwoniłem na ich infolinię, konsultantka poinformowała mnie, iż od momentu wprowadzenia tejże promocji jest taka możliwość, by klienci, którzy są w trakcie trwania umowy podpisali aneks i przenieśli się na wyższy próg prędkości. Sprawdziła, czy u mnie jest możliwość zwiększenia prędkości do 6Mb/s i oczywiście jest.

Czytam na innych forach posty związane z ową migracją i z tego co widzę, ludzie nie mają problemów z prędkością, tylko co najwyżej ograniczeniem “150 dni”, który nałożyła TP.

Konsultantka sprawdziła, że odległość ode mnie do centrali wynosi 1,3km i będzie to na 100% chodziło.

Parametry mojej linii wyciągnięte ze statystyk routera:

przechwytywanieu.png

O masz centrale nie daleko ,możesz brać nawet 10MB/s w ciemno .20 MB/s raczej nie osiągniesz .A 6MB/s pójdzie bez problemu ,masz szczęście.A niektórzy się mordują z 1mb/s bo mają za długą linie .

Nie ma w regulaminie obowiązującej promocji żadnych 150 dni, więc to tylko wymysł niedouczonych pracowników TP, szkoda, ze niektórzy na forach to powtarzają…

Mógłbyś wytłumaczyć nieco, jak patrzeć na te wartości? :wink:

Haczyk jest taki, że imho nie opłaca się brać neostrady na 2 lata. Za rok będzie nowa promocja, która obniży ceny neta o kolejne kilka zł, a Ty będziesz bulił po starej cenie jeszcze rok. Chyba że łaszczysz się na te “nawigacje” czy inne dziwne, mało warte prezenty jak weźmiesz umowę na 24 miesiące albo co gorsza na 36.

Nawigacji i tak nie dostanę, bo podpisuję aneks do już istniejącej umowy (przedłużyłem ją 3 miesiące temu) i zależy mi tylko i wyłącznie na podniesieniu prędkości, a nie na ich prezentach. Prezenty przysługują tylko przy przedłużaniu umowy po jej zakończeniu, a nie przy zwiększaniu prędkości w trakcie jej trwania :slight_smile: To, że cena ulegnie zmianie, to logiczne - w całej branży IT tak się dzieje.

jak ja bym chciał mieć takie tłumienie :smiley: 10 możesz brać w ciemno 20 poszło by ale margines coś dziwnie niski w porównaniu do reszty powinno być przynajmniej te 32dB

Z tego co się orientuję, to u nas nie ma jakiejś szałowej centrali, z tego względu, iż mieszkam na wiosce :wink: Chociaż może ostatnio coś wymienili, bo padł Internet wraz z telefonami w całej wiosce.

unnoticed sam jestem z poza miasta ,chciałem wyższą neostradę niż 1mb/s.Ale się nie da podam ci wartości graniczne ,

20mb/s max 1,5km bardzo dobrych kabli miedzianych

10mb/s max 2,2km

6mb/s max 3km

2mb/s max 3,5km

.Ewentualnie może się to coś różnic,w zależności od centrali i ilości odbiorców .Masz włączoną modulację Adsl2+ więc spokojnie 10mb/s ,pójdzie .Jak co dzwoń na infolinie techniczną ,o sprawdzenie synchronizacji .Najlepiej wieczorem ,ale nie dziś tylko po świętach.Jak sporo osób korzysta z internetu .

też na wiosce mieszkam i osiągam od 12 do 15 mega przy 2km od centrali ważne żeby linia nie była zbyt długa i centrala nie była jakaś przedpotopowa i miała porty adsl2+ poproś o ustawienie synchronizacji pod 20 mega bo chcesz sprawdzić parametry jakie będą i czy będzie zrywać jak nie będą chcieli to dzwoń aż trafisz na kogoś ogarniętego wtedy będziesz wiedział ile pójdzie :wink:

djosdanielos ,ale przy 20mb/s zostanie wpięty na widełki .I przy utracie połączenia będzie zrywać ,no może tego nie odczuje jak by miał Router z funkcją Sar .

Mnie większa prędkość niż 6Mb/s tymczasowo nie jest potrzebna :slight_smile:

no to 6 możesz brać.po podpisaniu aneksu w ciągu miesiąca powinni zmienić szybkość.dziwne jest to ze osoby co mają mniej niż 150 dni i biorą neo bez tv to muszą czekać az stara umowa wygasnie a jak wezmą dodatkowo tv to ustawiają wczesniej :?

i biorą neo bez tv to muszą czekać az stara umowa wygasnie a jak wezmą dodatkowo tv to ustawiają wczesniej.

Sam sobie odpowiedziałeś ,o zarobek o zarobek .Przecież ten z TV może się skusić na dodatkowe pakiety TV.

Witam

Mam umowę z neostradą na to 6 Mb/s to jest szajs że tak powiem od godziny 11 do godziny 22 mam transfer nie przekraczający 0,55 Mb/s i za co im płacę? dodzwonić się nie idzie w umowie jest napisane że błąd może wynosić w prędkości do 32kbps pingi najmniejsze jakie miałem to 557 dodzwonić się do nich nie idzie poradźcie coś co mam zrobić bo już z nerwów wychodzę

Może jakaś awaria? Od jakiego czasu się tak dzieje? Sprawdzałeś Internet na innym modemie/routerze?

Tak mam 3 routery na każdym to samo nawet na karcie pod PCI RJ-11 i to samo się dzieje. Awaria od 2 tygodni tylko w tych godzinach?