Neostrada TP migracja z 1Mb/s na 6Mb/s

Muszę Cię zmartwić, ale czeka Cię czekanie na linii abonenckiej TP… Dzwoń do nich i powiedz, jak sprawa stoi.

Dodane 07.02.2011 (Pn) 22:14

W ubiegły piątek podpisałem aneks do umowy o zwiększenie prędkości do 6Mb/s, dzisiaj patrzę, a tu router wyświetla mi takie info:

przechwytywanieccc9.png

zaś speedtest.net:

1147250792.png

Czyżby usługa już została zwiększona?

unnoticed tak.pewnie przeciażenia sieci jakieś ostatnio neo coraz gorzej chodzi a już niektórzy testują VDSL2 po 40Mb jak wprowadzą te usługi komercyjnie to już masakra będzie

Jest całkiem ok. Pobieranie na moim laptopie (zasięg 4/5, czasem maksymalny) oscyluje w granicach 500-700kb/s, więc jestem zadowolony :wink:

jak jest z tymi awariami Tp? czy zdarzają się często? jak szybko takie problemy są rozwiązywane?

Jakie awarie masz na myśli? Z tego co wiem, to awaria musi być rozwiązana, gdyż po 30 dniach braku dostępu do sieci umowa się rozwiązuje.

Ja jako takich awarii nie miałem, był jeden przypadek, że u nas nie działały telefony i net, ale po 1-2 dniach zostało to naprawione.

Witam.

Zastanawiam się nad przejściem z 2Mb/s na 6Mb/s. Dowiadywałem się na infolinii TP i uzyskałem informację ze do mogę zwiększyć właśnie do 6Mb/s . Ale konsultant swoje a infrastruktura łącza swoje.I tu moje pytanie . Czy na tych parametrach łącza można pokusić się o szybszy internet

PARAMETRY_hrnewnn.JPG

Tak, 6 mega powinno iść.

Poza tym, możesz wcześniej zadzwonić i poprosić by Ci testowo podnieśli synchro na te 6 mega i sam zobaczysz jak się parametry zmienią i czy połączenie będzie stabilne.

a jakie warunki ofertowe zaproponowali Ci na te 6mb/s?

Standardowa cena. Nie jestem w okresie zakończenia umowy tylko w jej trakcie. Cena około 60 zł(miesięcznie)pierwsze 2 miesiące za 0 zł. Umowa na 24 m-ce

Nie wiem jakie ma to znaczenie ale Downstream Margin o tej porze wacha się : od 18 do 22— db. Pozostałe parametry jak wyżej.

Powinno starczyć, ale jak wcześniej pisałem - zadzwoń i poproś by Ci testowo przestawili na jeden dzień synchro na 6 mega.

Potestujesz i będziesz wiedział czy połączenie jest stabilne, czy przypadkiem marginesu nie braknie (zwłaszcza w godzinach szczytu i wieczorem).

Nic nie tracisz, a będziesz wiedział czy warto się pchać w wyższą opcje.

Zawsze to lepiej wiedzieć zanim złoży się zamówienie, niż po fakcie. Oszczędzić sobie można wielu problemów.

Dzięki za odpowiedź. W najbliższych dniach skontaktuje się z TP i oproszę o przełączenie w ramach testu. Pozdrawiam .

Witam.

Mam neostrade 6Mb od 3 miesięcy.

Zastanawiam się nad przejściem na 10Mb. Jest to możliwe wg. umowy bo nie mam pewności.

To moje parametry łącza z TP-Link TD-8816

5fe077490ebcbe41m.jpg

I dziwnym trafem pokazuje mi 7400kb . A przy 6mb powinno być6144kb

Czyżbym miał taką prędkość możliwą puszczoną.

Bo wrzuciłem ograniczenie w Tomato w skrypcie do 5700kb to można by to powiększyć. Jak myślicie?

Też mam tak wpisane, a mam umowę na 6MB. Czasami transfer leci po 700-750kb/s.

bo to prędkość synchronizacji czyli dla 6Mb to 7456kbps co daje 6144 kb/s = 768 kB/s transfer

A ja przeszłam z 2 Mb na 10 i zamiast szybciej działać, to dłużej teraz czekam na bufor. Pobieranie jest szybkie to fakt, ale jak chcę obejrzeć dłuższy film na YT to tnie tak jak przy tych 2 Mb :frowning:

a na jakich warunkach przeszłaś na wyższą prędkość Neo?