Neostrada TP - problem z odbiorem oraz z wysłaną petycją

Mam taki problem z TP.

Mam dosyć duży problem z firmą TP. Chodzi o założenie neostrady u mnie i u kilku innych osób.

Mieszkam we wsi “X”, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Moja wieś należy do centrali we wsi Kuflew. Centrala od mojego domu jest oddalona o niecałe 2 km!

W naszej wsi nie można założyć neostrady! Wiem z tego, że moi znajomi z mojej wsi (3 czy 4 osoby) chciały założyć sobie neostradę, ale okazało się, że dla nich neostrada jest też niedostępna, tak jak dla mnie. Mają już w domu modemy, ale nie mogą się połączyć. Podobno “jest jakiś za słaby sygnał” cyz coś takiego, czy "jakiś kabel jest zły… ". Taka sama jest sytuacja u mnie - neo u nas niedostępna …

Neostrada jest naszym jedynym w tej chwili stałym dostępem do Internetu. Nie ma innej możliwości na założenie takiego stałego łącza, jak to.

Znajomi, osoby z okolicznych miejscowości mają neostradę, działa im bezproblemowo. Przykładem jest mój kuzyn (inna wieś), który mieszka ode mnie niecały kilometr, ma neostradę i działa mu bezproblemowo. Inne osoby z okolicznych wsi (te wsie nie są wcale tak daleko! , każda góra 1,5 km !) też mają neostradę - działa jak powinna.

W SIERPNIU wysłaliśmy petycję do TP, podpisywali się na niej mieszkańcy mojej wsi. NIC Z TEGO.

Uważam, że na żadne “Błękitne Linie” nie mam co dzwonić, bo oni i tak mi nic nie powiedzą ani nic nie zrobią :cry:

Naprawdę, na naszej wsi byłoby klika osób chętnych na neostradę.

Co byście poradzili?


Napisałem wsi X, bo nie chciałem podawać prawdziwych nazw miejscowości, tak dla bezpieczeństwa :stuck_out_tongue:

coś z sieci komórkowej ?

np blue connect ? itp …

Ja miszkam w miejscowości Y i dokładnie jest tak samo a nawet i jeszcze lepiej, dlatego że mi nie chcą podłązyć, a moi znajomi którzy mieszkają dalej niż ja ( w tej samej miejscowości) od centrali TP mają neostradę. jak to wytłumaczyć? Z tego co wiem to nic nie pomoże - żadne skargi itp. Ale jakby coś to podpisuje siępod tą petycją.

Też tak mam ! Jestem zdany na radiówkę lub na SIM Datę itp. Kolega z miejscowości oddalonej ok 10km ode mnie też miał taki problem i 2 lata (! ! !) walczył o podłączenie go do jakiejś tam centrali…

facet co ty bredzisz ?

tu każdy jest z inneh części poslki … co taka petuycja da ?

normalnie … nie ma instalacji która by to umożliwiła ?

to po co marudzisz ? :?

nie ważna jest odległość ważnbe jest to czy jest odpowiednia instalacja by pociągnąć neo …

a tp nie będzie zakładała takiej instalacji dla jednego czy dwóch użytkowników …

internet przez sieć komórkową jest w tej chwili dosc atrakcyjny więc przemyślcie to …

To jak spisali umowę ??

Przecież obowiązkiem spisującego umowę ze strony TEPSy jest sprawdzenie czy linia telefoniczna spełnia parametry do podpięcia NEO w danej opcji (im wyższa opcja tym parametry linii muszą być lepsze pod względem jakości).

Możliwe że tam położny jest np światłowód, a u Ciebie już nie.

Tutaj sobie sprawdź czy jest możliwość podpięcia NEO na Twojej linii:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … neostrady/

Ale pozytywny wynik może świadczyć o możliwości podpięcia NEO np tylko w najniższej opcji (128) przy wyższych opcjach modem może mieć kłopoty z synchronizacją.

To zależy jak się z nimi gada

Poproś o sprowadzenie techników w celu zbadania Twojej linii.

A właśnie, że dzwonić. Dzwoniąc składasz telefonicznie powiadomienie o zaistniałej sytuacji, prosząc o odpowiedź. Miła/y Pani/Pan z obsługi przyjmą zgłoszenie i poinformują Cię, że odpowiedź otrzymasz na adres domowy, i otrzymasz.

P.S.

Jeden warunek. Musisz mieć w domu telefon z numerem TP S.A. i najlepiej, żeby dzwoniła osoba, na którą jest zarejestrowany telefon.

To naprawdę działa.

A o sieciach komórkowych myślałeś?

Pozdrawiam :smiley:

Ale co działa? To że dostaniesz paiper jak bardzo jest TP przykro, że Neo jest tam niedostępna.

Lepiej chyba zainteresować się radiówką, albo UMTS/EDGE/GPRS, chociaż w tych ostatnich są straszne limity transferu

a jest u ciebie możliwość założenia radiówki???

Ja mieszkam we wsi Z i u mnie jest taka możliwość założenia radiówki o szybkości 512kb/s :!:

W mniejszych miejscowościach linie telefoniczne są często multipleksowane, co oznacza mniej więcej, że na jednej parze przewodów jest “powieszonych” kilka numerów, które są bardzo szybko przełączane (xxx razy na sekundę) między sobą. W normalnej rozmowie to nie przeszkadza, ale Internetu na takiej linii nie podłączysz. Musiałbyś się dowiedzieć, czy to jest przyczyną i walczyć o bezpośrednie linie przewodowe do Ciebie i Twoich kolegów. Wiąże się to niestety z kładzeniem nowych kabli przez operatora. Trzeba by się zagłębić w prawo Telekomunikacyjne i się doszukać, czy aby TPSA może stosować w dzisiejszych czasach takie cuda.

Nic nie da, że sobie na stronie sprawdze, bo i tak nie bedzie dostępna :frowning:

Dzownili od mnie często z TP, czy nie chcemny zalozyc neo, babki z infolini, a my mowiliśmy im, że u nas niedostępne, a one, na to, że to nie prawda, bo im sie wyświetla że jest dostępne…

Taki paradoks…

Aleście się czepneli tych cenzur miejscowosci nie ma co…

A jakbym mial brac iPlusa za 60 zł predkosc jak na modemie zwyklym, to chyba bym sie :x

2821844d60c85a8423.gif

Napisz do ministra może ci pomoże :wink: bo z tpsa to nawet na kolanach ich prosić możesz a oni maja w d… klijęta

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Wiem co jest !!

Moja wieś ma PCM-kę !!