Neostrada tp - router do słabej linii

http://forum.neostrada.info

Nie ma czegos takiego jak router do słabej linii. Jak jest kiepska linia i zbyt wielka odległość od centrali, to nawet najlepszy router będzie miał problemy z synchronizacją.

Ale może się zdarzyć, że jakiś router (a raczej modem znajdujący się wewnątrz takiego routera) będzie sobie lepiej radzić z linią o złej jakości albo gorzej.

Dlatego też podałem linka do forum, które zajmuje się ściśle tematyką łącz ADSL.

Napisz jutro, ew. pojutrze jeśli do tego czasu nie skończą konserwacji.

Hej, Tez mi sie wydaje ze nowy router nie zawiele Ci pomoze, moze zadzown do tp, jesli masz problemy z netem. teraz duzo usprawnili zarowno pod wzgledem zasiegu jak i usług.

Czy ktos z Was ma pakiet Tv w neo? Jakie sa do dyspozycji programy? sa rozbudowane czy tylko podstawoe typu TVP 1, TVP2…?

https://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/te … 16/677417/

Klikasz w linka pod nazwą " 35 najpopularniejszych programów telewizyjnych " pobierasz PDF i masz wszystko opisane

dzięki za linka

jakoś wcześniej tego nie zauważyłam…

zastanawiam się tylko nad jednym po wejściu na stronę,

bo dałeś mi przekierowanie do listy programów dostępnych w opcji satelitarnej,

poszukałam dalej i widzę można sobie wybrać również opcję kablową?

Czy jest jakaś duża różnica między nimi, jeśli chodzi o szybkość, niezawodność itp.?

co prawda temat trąci już nieco myszką, ale z doświadczenia wiem, że nadal sporo osób ma podobne problemy.

Nie zgodzę się z cytowanym przedmówcą, gdyż sam po przejściu na 6 Mb internet miałem kilkukrotne “zrywy” w ciągu godziny?/testowane urządzanie to Airlive, pentagram/ W związku z powyższym skusiłem się na zakup poleconego mi Linksysa Cisko WAG 120N i problem w dużym stopni się rozwiązał. Co prawda dalej zrywa, ale nie ma tego więcej niż 2 lub 3 razy dziennie. Jednak jest to optymalne rozwiązanie na które chciałem się zdecydować, gdyż przy parametrach linii które posiadam będąc ok 3,5 km od centrali musiałbym zejść na 2 Mb.

A więc podsumowując: podany przeze mnie router ADSL mogę polecić jako sprawdzony pod linię o słabych parametrach. Jestem otwarty na propozycje innych urządzeń, które być może są jeszcze bardzie “wydajne” w takich przypadkach