Neostrada tp - router do słabej linii

(Kpc21) #1

http://forum.neostrada.info

(fiesta) #2

Nie ma czegos takiego jak router do słabej linii. Jak jest kiepska linia i zbyt wielka odległość od centrali, to nawet najlepszy router będzie miał problemy z synchronizacją.

(Kpc21) #3

Ale może się zdarzyć, że jakiś router (a raczej modem znajdujący się wewnątrz takiego routera) będzie sobie lepiej radzić z linią o złej jakości albo gorzej.

Dlatego też podałem linka do forum, które zajmuje się ściśle tematyką łącz ADSL.

(Kpc21) #4

Napisz jutro, ew. pojutrze jeśli do tego czasu nie skończą konserwacji.

(Ehodlik) #5

Hej, Tez mi sie wydaje ze nowy router nie zawiele Ci pomoze, moze zadzown do tp, jesli masz problemy z netem. teraz duzo usprawnili zarowno pod wzgledem zasiegu jak i usług.

Czy ktos z Was ma pakiet Tv w neo? Jakie sa do dyspozycji programy? sa rozbudowane czy tylko podstawoe typu TVP 1, TVP2..?

(Karolekc5) #6

https://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/te ... 16/677417/

Klikasz w linka pod nazwą " 35 najpopularniejszych programów telewizyjnych " pobierasz PDF i masz wszystko opisane

(Ehodlik) #7

dzięki za linka

jakoś wcześniej tego nie zauważyłam...

zastanawiam się tylko nad jednym po wejściu na stronę,

bo dałeś mi przekierowanie do listy programów dostępnych w opcji satelitarnej,

poszukałam dalej i widzę można sobie wybrać również opcję kablową?

Czy jest jakaś duża różnica między nimi, jeśli chodzi o szybkość, niezawodność itp.?

(bąbel) #8

co prawda temat trąci już nieco myszką, ale z doświadczenia wiem, że nadal sporo osób ma podobne problemy.

Nie zgodzę się z cytowanym przedmówcą, gdyż sam po przejściu na 6 Mb internet miałem kilkukrotne "zrywy" w ciągu godziny?/testowane urządzanie to Airlive, pentagram/ W związku z powyższym skusiłem się na zakup poleconego mi Linksysa Cisko WAG 120N i problem w dużym stopni się rozwiązał. Co prawda dalej zrywa, ale nie ma tego więcej niż 2 lub 3 razy dziennie. Jednak jest to optymalne rozwiązanie na które chciałem się zdecydować, gdyż przy parametrach linii które posiadam będąc ok 3,5 km od centrali musiałbym zejść na 2 Mb.

A więc podsumowując: podany przeze mnie router ADSL mogę polecić jako sprawdzony pod linię o słabych parametrach. Jestem otwarty na propozycje innych urządzeń, które być może są jeszcze bardzie "wydajne" w takich przypadkach