Neostrada tp - sieć przeciążona?

Witam wszystkich : mam pytanię więc zacznę od początku. Mój brat chciał założyć internet więc założył sobie telefon stacjonarny i poszedł do tp żeby zamówić internet a tam mu powiedzieli że nie założą mu bo jest sieć przeciążona (chciał założyć przez modem ale podłączony do telefonu stacjonarnego. ) Więc neostrada już odpadła bo nie założą. Poszedł do orange i chciał założyc przez free dom ale też nie załążą bo coś nie będzie ściągało. Nawet nie dali modemu na okres próbny. Czy jest jakaś szansa żeby założyć internet przez te firmy??? proszę o radę…

Tak jest taka możliwość szczególnie w małych miejscowościach i na wsiach, a i w dużych miastach infrastruktura szkieletowa może być przeciążona tzn występuje brak wolnych slotów by podłączyć internet ADSL. Niestety jest to bardzoi często spotykane i dlatego Sieci radiowego internetu WISP mają się dobrze.

Jeżeli chodzi o kwestie Orange to przypuszczam że mieszkasz w jakiejś miejscowości z dala od dużego miasta.

Musisz sprawdzić na mapach dostępnych w sieci na stronach operatorów jaki jest zasięg w Twojej miejscowości (w Twojej lokalizacji czy jest to zasięg GPRS czyli najsłabszy ( osiągalna szybkość jak na zwykłym modemie telefonicznym, czy jest to trochu lepszy EDGAR do 366 kb/s itd.) Co ważne sprawdź czy jest to zasięg dostępny osiagalny wewnątrz budynków czy na zewnątrz. Osobiście nam ten problem Pewnym rozwiązaniem jest zastosowanie takiej anteny GSM jak np na tej aukcji http://allegro.pl/item379836189_antena_ … er_fv.html Plus jednej z tych przykładowych kart wymienionych w opisie aukcji do których istnieje możliwość podłączenia anteny zewnętrznej. Zestawienie takie znacząco poprawia jakość sygnału, odbioru i działania internetu bo np jak w domu masz GPRS a na zewnątrz EDGAR to na lapciaku masz EDGAR a nie GPRS ta antena zbiera sygnał do bodajże 12 km po prostu super sprawa szczególnie gdy w pobliżu jest dużo lepszy zasięg niż nad Twoja lokalizacją. Wydaje mi się ze najlepszy Zasięg ma iPLUS przynajmniej na na tym testowałem antenę i kartę.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty operatorów internetu radiowego WISP lub internetu w technologi Wimax świadczonej m.in przez NETIĘ http://www.netiawimax.pl/