Neostrada: Umowa, rachunki.. możliwy zwrot pieniędzy?

Witam

Umowę z TP na czas określony 12 miesięcy 6Mb/s zawarłem 7.02.2008 r. do 6.02.2009 r. płaciłem wtedy ok. 200zł miesięcznie.

W styczniu br. wyjechałem za granice(w tym czasie z netu korzystał brat) i tak… nie składałem żadnego wniosku o rezygnacji z internetu ani nie przedłużałem umowy.

W lutym przysłali aneks do umowy w którym było napisane, że umowa została automatycznie zawarta na czas określony 7.02.2009 r. do 6.02.2010 r. Podpisany aneks musiałem odesłać w ciągu 3dni ale w ogóle go nie odesłałem… Teraz płacę 338zł miesięcznie! Czemu aż tyle?!

Wchodzę na stronę TP do swojego konto i widzę:

Twoja umowa na korzystanie z usługi neostrada została zawarta

7.02.2008 r. i wygasa 6.02.2009 r.

Data jest z poprzedniej umowy tzn, że ta nowa z aneksu nie została prawnie zawarta? czyli mogę się odwołać o zwrot pieniędzy itd?

TPSA sama przedłużyła Ci umowę na neostradę. Masz teraz umowę na czas nieokreślony i dlatego tyle płacisz. W sumie chore rozwiązanie ze strony operatorów internetu. Powinno być tak, że jak nie ma zgody to rozwiązują umowę i kończy się współpraca. A nie musisz pisać rezygnacje żeby łaskawie Ci internet odłączyli po zakończeniu umowy.

Co do zwrotu pieniędzy to raczej odwołąć się nie możesz. Podpisałeś umowę = zgadzasz się z regulaminem. A w regulaminie jest notka o tym, że oni sami przedłużają umowę na czas nieokreślony po zakończeniu obecnej umowy.

nie chore ja tak samo mialem w multimedi, kilka lat temu jak mialem 512 mb i pryzedlem kilka dni przed zakonczeniem, to oni mi juz naliczyli rachunek i musialem zaplaci ze 130 zl a internet mialem za 60 czy 70 zl. Nowa umowa obowiazywala dopiero od nastepnego miesiace, bo ten net za 130zl byl zawarty na czas nieokreslony. :stuck_out_tongue:

Mówisz, że mam teraz umowę na czas nieokreślony i dlatego tyle płacę… Tzn mogę ją teraz w każdej chwili zarwać bez żadnych kosztów ??

No ale czemu w anaksie jest napisane, że umowa została zawarta na czas określony o kolejny rok… 7.02.2009 r. do 6.02.2010 r. ??

Pytanie podstawowe do ciebie ITCode, dlaczego nie skontaktujesz się z Telekomunikacją Polską?

Wszystkie twoje wątpliwości wtedy pewnie się wyjaśnią.

Jak wskazuje nazwa, umowa na czas nieokreślony, tak, możesz ją zerwać bez żadnych kosztów. W aneksie tak jest napisane pewnie dlatego, że chcą cię wkręcić na kolejny rok.

Nie dzwonię narazie ponieważ wole się dowiedzieć mniej więcej od Was co i jak… aby mieć jakiś punkt zaczepienia, a TP mi tylko bzdur naklepie.

Umowa przeszła w umowę na czas nieokreślony. Dlatego masz takie duże rachunki.

Ponieważ teraz jest ona na czas nieokreślony, z Neo możesz bez problemu zrezygnować. Więc zrób to i przejdź na Netię, Orange Freedom lub innego operatora BSA (gdzie najbardziej ci będzie się opłacać).

Trochę dziwne podejście, gdzie masz się dowiedzieć co i jak, jak nie w firmie, w której zamawiałeś net :shock: Myślę, że konsultanci TP nie gryzą…

Gryźć nie gryzą, ale faktycznie potrafią bzdur “naklepać”. Miałem już tak kilka razy. Lepiej się wcześniej zorientować co i jak.