Neostrada w przyszłym roku znia z rynku. I co dalej?

Czy w związku z tym wydarzeniem za rok zostanę bez internetu ? Proszę o wyjaśnienie mi tego bo nie do końca rozumiem jak to dalej będzie.

Proszę o pomoc.

nie nic nie zniknie tylko zamiast neostarada to będzie orange coś tam!!zmiana nazwy nie likwidacja firmy!

Wiem. Ale czy będę miał możliwość dalej rozdzielać ją przez mój Router ?

Jak myślicie będzie trzeba podpisywać wtedy z nimi jakąś dodatkową umowę ?

Tak, będziesz mógł rozdzielać przez router.

Za rok jak skończy ci się umowa, to na aneksie/nowej umowie zamiast literek neostrada będziesz mieć orange.

To się nazywa rebranding, tak samo było w przypadku idea>orange.

Telekomunikacja Polska to francuska firma i przyjmują brand spółki matki - france telekom - orange.

telekomunikacja polska to francuzka firma?? O.o

Tak. Sprzedana francuzom przez państwo polskie jakieś ~10lat temu.

aha. Nie wiesz może czy po tej przemianie Neo na Orange internet będę musiał wprowadzić jakieś inne dane dostępowe jeżeli tak to skąd mogę je wziąć ?

Niczego nie musisz zmieniać do końca swojej umowy.

A gdy się skończy i będę chciał ją przedłużyć to wtedy będę musiał wprowadzić inne dane dostępowe ?

??

To się okaże po faktycznej zmianie nazwy, a do tego jeszcze długa droga.

Nie wiem po ki czort się zamartwiasz już teraz.

Taki mam charakter :slight_smile:

Ale to również trochę z ciekawości.

Dziękuję wam za pomoc.

Neostrada zmieni się w Orange Freedom.

I wygląda na to, że będą wtedy 2 wersje Orange Freedom - prosto od TPSA i BSA - od PTK Centertel.

Ma to chyba związek z zatwierdzonym już rozdzieleniem TPSA na część hurtową (operator linii telefonicznych) oraz detaliczną (sprzedaż usług).

Pod marką Telekomunikacja Polska ma zostać tylko telefon.

Dodane 15.04.2009 (Śr) 21:39

Neostrada zmieni się w Orange Freedom.

I wygląda na to, że będą wtedy 2 wersje Orange Freedom - prosto od TPSA i BSA - od PTK Centertel.

Ma to chyba związek z zatwierdzonym już rozdzieleniem TPSA na część hurtową (operator linii telefonicznych) oraz detaliczną (sprzedaż usług).

Pod marką Telekomunikacja Polska ma zostać tylko telefon.

No mnie to też trochę dziwi, w sumie zmiana marki nastąpi dopiero w przyszłym roku (a mamy dopiero kwiecień). No i jak ktoś napisał, będzie po prostu jak ze zmiana idei na orange, to nie żadne trzęsienie ziemi…

Wiem tylko po prostu byłem ciekaw czy to będzie tak jak z ideą.

Dzięki za odpowiedzi.

Zmiany w regulaminie dostawców internetu to dobra okazja żeby zerwać umowę i podpisać ją ponownie na lepszych warunkach. Robiłem już tak 3 razy i za każdym razem oszczędzałem na tym ładnych parę groszy. Choć w tym wypadku przejście z Neostrada na Orange internet może być stopniowe - tzn zmiana będzie dotyczyła klientów, którym kończy się umowa.

Bzdura, to nadal polska firma, tyle że większościowy pakiet akcji posiada francuski operator France Télécom.

http://pl.wikipedia.org/wiki/France_T%C3%A9l%C3%A9com

Nie ma sprawy, mam nadzieję, że nasze komentarze Cię uspokoiły :wink:

Uspokoiły i to bardzo. Jeszcze raz bardzo dziękuję :slight_smile:

Temat chyba już się wyczerpał więc uważam temat za zamknięty.

Pozdrawiam