Neostrada w sieci - restart komputera

Witam! !!

Na początku chciałem powiedzieć, że przejrzałem wszystkie informacje na forum dotyczące Neostrady oraz problemów z nią ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Otóż, mam w domu dwa komputery połączone ze sobą za pomocą kart sieciowych (skrętką). Wszystko działało dobrze do póki nie podłączyłem neostrady na jednym z tych komputerów i udostępniłem ją na drugim komputerze. Od tego momentu gdy mój brat włącza IE mój komputer się resetuje. Oczywiście nie za każdym razem ale w 6 z 10 przypadków następuje restart.

Zacząłem zastanawiać się nad kupnem routera ale nie wiem czy to rozwiąże ten problem. Może ktoś z was mi poradzi co może być przyczyną tych restartów?

Konfiguracja karty sieciowej na moim komputerze:

Adres IP: 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Preferowany DNS oraz alternatywny : puste pola

Konfiguracja karty sieciowej mojego brata:

Adres IP: 192.168.0.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Preferowany DNS: 194.204.152.34

Alternatywny DNS: 217.98.63.164

Moden Neostady: Speedtouch 330

Jeżeli to WinXP, to zerknij w podgląd zdarzeń - może tam znajdziesz przyczyne.

Ponadto, jeśli masz zainstalowaną AP neo - odinstaluj i zainstaluj same sterowniki & utwórz połączenie dial-up.

Skan na wirusy/szkodniki, ewentualna naprawa windy z płytki instalacyjnej.

Sprawdź czy nie masz przypadkiem płyty opartej na chipsecie VIA (menedżer urządzeń > Urządzenia systemowe) -jeśli masz VIA, to doinstaluj łatke VIACorrectif z płytki neo.

Sprawdź, czy nie masz jakiś konfliktów…

Całkiem możliwe, że to by rozwiązało problem :wink:

Tak mam zainstalowane AP Neostrdy. Z odinstalowaniem sterowników i zainstalowaniem dam radę ale z utworzeniem połączenia dial-up będę miał problem. Masz może jakiś link do stronki gdzie jest to pokazane?

Myślałem też, że może to być wirus albo jakiś inny szkodnik ale jeden i drugi komputer przeskanowałem antywiurusem i Spybot - Search & Destroy ale nic nie znalazł. Na wszelki wypadek zrobiłem na obu komputerach format. Niestety nic to nie dało.

Moja płyta to Gigabyte K8NSC-939 na chipsecie Nvidi. Nie wsponiałem o tym że karta sieciowa jest na płycie, ale mam zinstalowane do niej nowe sterowniki także to raczej nie to