Neostrada / ważność adresu

Mam pytanie bo nie wiem jaka jest ważność adresu w neo ? Jeżeli jest postawiony router?

83.13.169.242 to jest adres jak coś

czy on się sam zmieni w routerze? jeżeli tak to po kiedy?

Witaj !!

Jeśli router pracuje 24h to ip będzie się automatycznie zmieniać co 24h

Oficjalne stanowisko TPSA: dokładnie jak wyżej

…prawda jednak wygląda nieco ciekawiej

Wszystko zależy od sprzętu …a raczej jego softu :stuck_out_tongue:

Biorąc np. modemy USB od TePSy czy Liveboxa, one same zrywają sesje po upływie doby - dlatego właśnie wielu spryciarzy inwestuje w “własny” router i zasysają dowoli (dopuki router się nie zwiesi, nie będzie zaniku zasilania …albo jakiegoś poważnego skoku tłumienia czy odstępu sygnału) :wink:

Prościej: to nie TPSA kończy sesje ale urządzenie 8)

adpawl

chyba jednak nie do końca tak jest. Sam znam 2 osoby, które mają routery (nie liveboxa) na neo i tak się rozłącza co 24h.

Poza tym jakby tak było to wszyscy by sobie pokupowali routery.

24 godziny po tym czasie robiony jest restart na centrali.I dostajesz nowe IP

Kolego, temat znam również od drugiej strony …a więc dysponuję wiedzą nieco większą niż użytkownik neo :wink:

Spotkałem się z dziesiątkami przypadków gdy to fakt korzystania z routera (z pewnością nie wszystkie to potrafią) powodował, że połączenie nie było zrywane. O ile mi wiadomo …któryś router/bridge ST od TP też

…ale jw. zależy od softu. Nieraz zdarzały się jakieś wadliwe USBeki, które też nie zrywały…

To jednak, podkreślam, nie jest oficjalne stanowisko TP …i żaden konsultant na infolini ci tego nie powie - nie tak im nakazano. :stuck_out_tongue:

Wyjaśnienie jest banalnie proste…

dużo łatwiej jest zerwać połączenie po stronie abonenta (wystarczy prosta instrukcja w sofcie sprzętu) niż po stronie TP.

Gdyby tak nie było, wymagało by to prowadzenia statystyk po stronie TP oddzielnie dla każdego usera i zliczanie niemal w czasie rzeczywistym.

…TP ma jednak już ogromny problem np. z takim banalnym zerowaniem licznika, które to ma miejsce raz w miesiącu (…i trwać może nawet kilka dni …to z powodu opasłości bazy …a ta z kolei wynika z ogromnej ilości abonentów)