Neostrada wolno działa 512!

Mam problem od pewnego czasu gdy jest wiatr to neostrada mi wolno działa muli mi ją . Mam neostradę 640 kb . Moze jakieś programy do przyśpieszania łacza albo co moze byc za przyczyna … porady na forum .

Tu raczej nie ma znaczenia wiatr. Przyczyny może być kilka.

Możliwe np że masz vira, albo firewall którego zainstalowałeś muli ci całkowicie dostęp do netu

nie instaluj

ostatnio tepsa coś mąci na tych routerach, ale sama w sobie neo jest w porządku.

Czasem ma awarie to w końcu modemy ADSL.

Neostrada na antenke - nowa oferta ? Hmmm … Mi nic o tym nie wiadomo =/

http://www.speakeasy.net/speedtest/ <-- serwer SEATTLE (ten pierwszy).

I podaj ile masz.

Całą powstała dyskusja OT - w kosmos.

Proszę nie pisać głupot i skupić się na problemie.

a z jaka predkoscia sciagaja ci sie pliki ?? tak srednio ??

moze limit przekroczyles ?

Mulenie neostrady to nie efekt wiatru. A wiatr nie ma nic do rzeczy nawet na WLAN, jedynie wyładowania atmosferyczne no i deszcz gdy coś zamoknie lub niska temperatura. Ale i na to są sposoby.

Co do mulenia Neo, polecam zrobić skan komputera pod względem trojanów, spamów, itp. Polecam również dla Windowsa XP - ccleaner, który czyści rejestr z tzw. śmieci. Jest to sprawdzona aplikacja z którą nie miałem problemów.

Neostrade może spowalniać program antywirusowy np. Norton, który powiem ze muli system. Polecam Avasta wersja Free który u mnie bynajmniej nie zamula tak systemu i ma prosty polski interfejs.

Drugie konfiguracja Firewalla, tu też trzeba troszkę podłubać. Ale jak by nie patrzeć, brak zapory to brak zabezpieczenia. Trzeba wybrać.

A i najważniejsze ograniczyć ilość programów, które aktualizują się przez internet np. Winamp, Torrent, itp.