Neostrada z routerem, czego jeszcze potrzebuję?

(Ford Fokus) #1

Witam :mrgreen: Właśnie uporałem się z trzydziesto centymetrową ścianą dzielącą mnie od internetu i podłączyłem ten ich nieszczęsny modem. W kuchni czeka router Planet blabla coś tam podpięty do gniazdka telefonicznego i do prądu ALE teraz jest pytanie, czego jeszcze potrzebuję?

Mam:

Router, kabel od gniazdka telefonicznego do modemu Neo (dostałem go z modemem), hub, kable od huba do mnie i do mojej siostry. I tutaj rodzi się pytanie, czy mogę użyć kabla który był dostarczony z modemem aby podłączyć router do huba (potem od huba kable do mnie i do mojej siostry)? Bo w tej chwili siostra mi mendzi, że nie ma neta. Od razu mówię iż chce mieć odblokowane wszystkie porty, a siostra ma je mieć wszystkie zablokowane. Czy muszę kupić kable do mnie i do kompa mojej siostry osobno, aby można było się bawić portami? Prosze o pomoc :mrgreen:

(M^2) #2

Co do ostatniego pytania mogę pomóc. Otóż jeśli masz router to w przeglądarce wpisujesz http://192.168.0.1 (to jest adres routera - standard dla wszystkich). Oczywiście może być to inny adres - w manualu powinno pisać. I teraz przydzielasz dla swojej siostry zablokowanie zakresu portów, a u Siebie nic nie wpisujesz. Tylko wiedz, że siostra nie będzie miała wtedy internetu, gdyż np. przeglądarka wchodzi przez porty 80 lub 8080, a jak będą zablokowane to z neta lipa. Oczywiście jest jeszcze dużo opcji co do "przypisywania" komuś dostępu do internetu i załatwia to masa opcji właśnie pod adresem Routera. Jeśli się pogubisz lub nie wiesz co jak zrobić zajrzyj do manuala.

Pozdrawiam