Neostrada zrywa połączenie

Witam!

Mam następujący problem- zmieniłem sobie płytkę główną na taki model:http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&ID=6777&katid=60

Zainstalowałem system, sterowniki. I podłączyłem Neostradę. No i… Pojawił się problem- po uzyskaniu podłączenia jest wszystko ok. Ale po chwili net zaczyna się wieszać- połączenie niby nadal jest, ale strony się nie ładują tylko wyskakuje komunikat, że nie można uzyskać dostępu do sieci… Cały system się wiesza i pozostaje już tylko reset. Kiedy podłączam neta przez router (pentagram cerberus)- wszystko jest ok.

Miał ktoś taki przypadek?? proszę o pomoc bo nie wiem jak rozwiązać ten problem… :frowning:

Czy neostradę podłączasz na porcie USB??

Task Mam modem zxdsl852… I podłączenie jest poprzez USB.

Chris21 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Oszczędzanie energii na portach USB wyłączone??

Hmm… Nie wiem. Jak i gdzie to się sprawdza?

  1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

  2. Wpisz polecenie devmgmt.msc w polu Otwórz, a następnie kliknij przycisk OK.

  3. Rozwiń węzeł Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, a następnie wykonaj następujące kroki w odniesieniu do każdego głównego koncentratora USB uwzględnionego na liście:

  4. Kliknij prawym przyciskiem myszy główny koncentrator USB, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

  5. Kliknij kartę Zarządzanie energią.

  6. Kliknij, aby wyczyścić pole wyboru Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii, a następnie kliknij przycisk OK.

Próbowałem z usb- nic to nie daje. Jest tak jak było.

Dodane 15.06.2010 (Wt) 12:09

Odświeżam temat i podaje jeszcze kilka dodatkowych informacji. Otóż…

Z neostradą dostałem modem. Jest to zxdsl852. Poszperałem trochę w googlach no i okazuje się, że nie tylko ja mam takie problemy… Tylko że kiedy miałem poprzednią płytkę główna, wszystko działało bez problemu. Problemy zaczęły się dopiero po zmianie…

Czy ktoś też miał taki problem? Jak go się Wam udało rozwiązać?