Neostrada - zrywanie, sekundowe utraty połączenia

Witam, od paru dni mam pewien problem z netem. Problem polega na tym, że czesto jak przeglądam internet i wchodze w jakas strone to wyskakuje, że nie znaleziono strony, lecz gdy ja po sek. odswieze to jest juz ok, nie raz trzeba robic to dwukrotnie. Zauwazylem takze to przy sciaganiu np przez u torrent . W pewnej chwili sciąga z szybkoscia powiedzmy 300kb/s a po chwili leci od “zera”;/ Co najlepsze, to nie zauwazylem, aby internet rozłączał się przez linie, bo parametry są dobre i utrzymują się na tym samym poziomie. Teoretycznie nic nie widać po adresem 192.168.1.1 aby net się resetował :? Wygląda to tak, jakby na sek była utrata połączenia, ktora jest niedostrzegalna ani na routerze, ani w tych ustawieniach pod 192.168.1.1 :? Dodam, że mam prędkosc 20 Mb/s lecz nie pelną, bo nie pozwala na to za długa linia( obecnie ok 16-17 Mb/s). Dotychczas wszystko było dobrze, lecz od paru dni się to zaczęło dziać :frowning: Jest możliwosć jakoś sprawdzenia, czym to może być spowodowane? Z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam

Puść polecenie w wierszu poleceń:

ping wp.pl -t

Zobacz czy w momencie spadku transferu lub wysypania się strony wyskoczy komunikat Upłynął limit czasu żądania, nie jest to jakieś mega sprawdzenie stanu, ale już coś więcej będzie wiadomo.

Wlaśnie sprawdziłem i nie ma tego “upłynął limit czasu”, strona cały czas się pinguje i ma ping ok 24-25, ale są chwile że ping wzrasta momentalnie do 159 i trwa to przez ok trzy sesje i po chwili znowu spada do 24-25 i tak w kolko. Może to jest wina mojego problemu? Wychodzi na to, że tak jak pisalem, net się nie rozłącza tylko problem jest z opoznieniem :frowning:

Przy 159 ms nie powinno być zjawiska wysypywania się strony.

Mimo wszystko jak masz możliwość to sprawdź na innym kompie/urządzeniu czy jest tak samo wtedy wyeliminujemy problem z kompem.

Ewentualnie podaj logi z programu OTL ktoś to sprawdzi i też coś będzie wiadomo.

No właśnie problem występuje na obu komputerach- PC i lapku :frowning: Także na pewno coś jest z netem :?

Dodane 20.07.2013 (So) 18:44

Nikt więcej nie pomoże? :frowning: