[Neostrada] zxdsl 852 przerywane połączenie

Założyłem sobie neostradę, mam ww modem, wszystko poprawnie zainstalowane…

I mam problem tego typu, że połączenie zostaje przerwane i dopiero po resecie można je wznowić…

:frowning:

Wie ktoś co poradzić na to żeby nie przerywało połączenia?!

Przerywa po upływie różnych odstępów czasu, ale zawsze po połączeniu musi zerwać je, bez uprzedzenia zostaje przerwane.

Po 1

Po 2 syf?

Witam.

Miałem podobny problem ale z Liveboxem TP myślę że masz uszkodzony modem. Musisz zgłosić awarię pod numer tel. 0800102102 tam opowiesz co się dzieje i przyjmą zgłoszenie wyznaczą termin przyjścia montera który stwierdzi czy modem się nadaje do wymiany na nowy.Podobno to jest normalne zjawisko w tych modemach tak twierdził monter który był u mnie ja mam wymieniony na nowy przed tygodniem i wszystko jest OK.

Pozdrawiam i powodzenia

Problem udało mi się połowicznie rozwiązać:

Zadzwoniłem do pomocy neostrady (0 800 102 102) i miła pani po drugiej stronie kabla udzieliła mi kilku cennych informacji, najważniejsza z nich jest taka, że modem zxdsl 852 nie jest przystosowany do przetwarzania dużych ilości danych, głównie chodzi o możliwe problemy z obsługą sieci p2p. Słowa te potwierdził mój kumpel który poczytał trochę w sieci na temat tego modemu i powiedział mi, że początkowo modem ten był dodawany przez tp do neostrady 512. Model ten zaczyna mieć problemy przy większych transferach (oferta neostrada 1Mb i wyższe).

U mnie problem z niestabilnością połączenia powodował program BitTorrent (w dalszej części tej historii okaże się, że po odpowiedniej konfiguracji program ten jest tak samo bezpieczny jak każdy inny, byle nie podpisany logiem microshitu :stuck_out_tongue: ). W konfiguracji programu wystarczyło ustawić prędkość wysyłania danych minimum 0kbps, a maksymalną 20kbps i od tej pory nie mam najmniejszych problemów z internetem! Pliki pobieram z nieograniczonym transferem, a udostępniam z ograniczonym do 20kbps i wszystkie usługi internetowe działają mi prawidłowo (www, komunikatory, radio, tv…itp.)

Zabieg taki wykonujemy z innymi klientami p2p, no i oczywiście innymi klientami sieci BitTorrent!

Mam nadzieję, że komuś pomoże to rozwiązanie, mi pomogło!

Czekam na komentarze i sugestie!

moja jest taka ->

jeżeli początkowo:

a Ty go dostałes do

to nie powinienes rozwiazywać problemu

tylko żądać od TP modemu umożliwiającego Twoją prędkość, bo nie rozumiem dlaczego niby Ty masz mieć ograniczenia w pobieraniu i wysyłaniu danych jeżeli za to płacisz?? ??

Złączono Posta : 18.03.2007 (Nie) 9:36

i nie ważne czy to powodował program

czy jakikolwiek inny. trzeba sie domagać od TP swojego

Dzięki za info, jutro idę do orange i zrobię tak jak mówisz!

A powyższe rozwiązanie proponuję leniwym, ja będę walczył o swoje do upadłego!