Neostrada

mam pytanie do znawcow pisze tutaj bo z tpsami sie nie da rozmawiac.

Otoz zamowilem sobie neo i dostalem modemik.

Czekalem i czekalem dwa tygodnie minely i nic dioda ADSL ciagle mrugala, wydzwanialem ciagle az mi tu ktos oddzwonil i powiedzial

Nie pamietam co ale to cos bylo w takim stylu:

Niestety nie mozemy udostepnic panu Neo z powodow technicznych. Mianowicie panski numer telefonu jest podpiety pod jedna linie gdzie jest podpietych duuzo telefonow. (o co biega??) i jest w jakiejs “teceemce” (o co biega) i w tym wypadku prosze o oddanie modemu do telepunktu.

Czyli co? wogole juz nie bede mial neo?

Bo ja mam tel tel od moze dwoch lat jak zakladali go na wiosce to pewnie cos lipnie popodlaczali zeby siana nie tracic. Czyli dobra ja nie moge miec a jakbym poszedl do babki bo ona ma telefon od wielu lat to ona tez jest podlaczona pod ta jedna linie??? O co biega prosze o wypowiedz znawcow tematu…

Dopowiem ze mieszkam na wichurze 6km od centrali i powiedziano mi ze spokojnie bedzie dzialac bo ktos tam mial neo nawet 12 km od centrali…

Modem sprawdzalem u kumpla dziala.

I jest jeszcze jedna rzecz bo wszyscy ktorych znam to maja win98 albo millenium a ja XP. I jak kumpel mial XP to mu tez mrugalo a jak zainstalowal Millenium to chodzilo ok. No i puzniej znow dal xp jak juz sie zarejestrowal i smiga mu wszystko. Czyli co oplaca sie instalowac millenium czy to nie o to chodzi???

Napisz trochę jasniej,to bo przeczytałem i nie mogę za bardzo zorzumieć,ale domyslam sie z tego że tutaj może chodzic o centrale,jest nie przygotowana,czyli nie poradzi sobie z NEO+,jesli w TP,mówia ci prawde oczywscie,ale tak wnioskuje z tego tekstu

no ale jak nie przygotowana jak w tej miejscowosci gdzie ona jest to pelno ludzi ma neo a mi nie chce chodzic

Widocznie są problemy na twojej lini.

Edycja:

Czy ty aby nie masz jakiejś sieci telefonicznej zrobionej,bo piszesz ze jest duzo telefonów podpiętych…wygląda mi to na jakas siec telefoniczną,tak jakby w stylu sieci LAN.

To bo basse napisał to zrozumiałem, ale co Ty napisałeś to już wogóle nie kumam o co biega. Lepiej mówić za siebie.

no wlasnie ja nie wiem o co im chodzi poweidzieli tylko ze nie mozna bo moj kabel od telefonu jest pod jedna linie podlaczony a ta linia do centrali a w tej lini jest duzo telefonow no wlasnie to tak jakby jakas siec ale w czemu to przeszkadza do neo ?

Myśle ze ty za siebie też powinienes mówić …

Chodziło mi o centrale,jesli jest analogowa to NEO+ nie ma prawa działać.

Ale widzę z postu ze nie,skoro maja w okolicy u niego NEO+

Wdocznie jest coś na jego lini telfonicznej.

Dopisane:

Bo Neo dział tylko na jednej lini a NIE kliku i prawdpodobnie,tutaj jest sęk.

Dopisane:

A czy w tej niby sieci telefonicznej,pozostali maja NEO?? jesli tak,to czy działa im normalnie??

Witam forumowiczów… :slight_smile:

To co Ci powiedzieli w TPSA to prawda, nie możesz mieć Neo na łączu współdzielonym (swego czasu montowane były urządzenia PCM, pozwalające na pracę do 10 abonentów na 1 linii).

Dziwne że otrzymałeś modem skoro nikt nie zrobił wywiadu technicznego przed podpisaniem umowy…

W tej sytuacji uważam że powinieneś żądać takiego przerobienia istniejącej instalacji by do Ciebie dochodziła linia bezpośrednia.

Skoro podpisałeś umowę na Neo to niech się teraz martwią monterzy jak to przerobić (to kwestia pociągnięcia nowego kabla).

Przy okazji…

Neo chodzi wyłącznie na liniach analogowych, nie można zamówić Neo ani SDI na łączach cyfrowych ISDN - oczywiście w TPSA (bo podobno Netia uruchamia ADSL na ISDN, co jest technicznie możliwe) ciewe tylko czemu TPSA nie może instalować ADSL na łączach ISDN…

Dzieki za odpowiedz. Tak wiec teraz prosilbym tylko o telefony albo cos w tym stylu, gdzie mam sie zglosic i zadac zeby mi dali nowa linie. Ale nie rozumiem jak oni to dadza bo ja mam do centrali 6 km.

I ostatnie czy mozliwe bedzie jak wczesniej pisalem zalozenie neo u mojej babki bo ona miala tel duzo wczesniej

Tylko monterzy TP.SA cie ratuja,w tym problemie,bo tylko im wolno narpawiać/poprawiac,coś takiego,linie należa do TP i tylko do nich mozesz sie zwrócic o to.

A dać radę,to napewno dadzą,tylko muszą to siec,prawdpodobnie,poprawić,albo w najgorszym przypadku usunąc,bo ona przeszkadza w tym.