Neostrana 6 MB strasznie się tnie

Witam, mam problem z neostradom. Kiedyś miałem 1 mb później zmieniłem na 6mb i wszystko było ładnie chodziło z pełną prędkością nic nie cieło przez około pół roku, do teraz od jakiegoś miesiąca mam straszne skoki prędkości od 6 mb przez 3 mb do 10 kb najgorsze jest to że ta najniższa prędkość długo się utrzymuje np przez 2 godziny mam normalny internet po czym np na godzinę prędkość spada drastycznie do tego stopnia że nawet strony internetowe nie chcą się wczytywać, a po 3 jakimś czasie wskakuje znowu na 6 mb i tak w kółko. Kiedyś pomagał reset Livebox i prędkość wracała do normy, ale po dwukrotnej wizycie panów z neostrady już to nie pomaga. Powiedzieli że najprawdopodobniej trzeba zmniejszyć prędkość łącza ale w takim razie czemu chodziło przez pół roku normalnie a teraz nagle zaczęło się wszystko psuć ?? Specjaliści z neostrady nie potrafili na to odpowiedzieć może tu dowiem się czegoś nowego, czy możliwe jest że podłączyli komuś internet i przez to linia jest za bardzo odciążona ??

zabezpieczenia mam standardowe jak w livebox nie zmieniałem ich.

A jak je zmienić i wydaje mi się że nikt nie kradne bo wtedy widział był że livebox pobiera coś z sieci a tak nie jest.

A jeszcze jedno najczęściej internet szwankuje tak po 16 -17

Zgłoś problem do pomocy technicznej TP, przyznam, miałem podobny problem. Po małych modyfikacjach w centrali, do której byłem podłączony wszystko poszło z kopyta. Co do podkradania internetu… liveboxy, jak bardzo by ich nie oczerniać, mają dość dobre zabezpieczenia standardowe i wątpię by ktoś mógł się ot tak podłączyć…

P.

Problem zgłaszany 4 razy w tym 2 razy przyjechali do mnie do domu i coś kombinowali w centrali też ale za za dużo to nie dało.