NeoTP - za daleko od centrali ;x

Witam.

Chciałam zwiększyć prędkość Neostrady z obecnych 2Mb/s do 20Mb/s. Miła pani z 19393 powiedziała, że niestety takiej opcji nie ma, ponieważ mieszkam za daleko od centrali (dokładnie za daleko o 1630 m :], mieszkam w Katowicach) i tylko do 1-1,5km tylko jest 20Mb/s a potem max prędkość to 6Mb/s (w Netii 5Mb/s, a UPC w ogóle nie obsługuje mojego regionu niby… Oo).

Czy da się jakoś wyegzekwować, żeby te 20Mb/s jednak śmigało “tak daleko” od centrali? Toż to dyskryminacja :<

I skąd mogę się dowiedzieć która centrala mnie “obsługuje” ? : > Podejrzewam niestety nie “wolnostojącą szarą skrzynkę”, a całkiem spory budynek TP W Katowicach, ul. Francuska 101 bodajże - na mapie akurat wychodzi ~2,5 km :>.

Dodam tylko, że nigdy nie miałam problemów z Neostradą i jestem zadowoloną użytkowniczką od 5 lat :wink:

Z góry dziękuję za odpowiedź (:

No niestety, takiej prędkości raczej nie osiągniesz. Możesz na siłę wziąć tą prędkość. Jednak są ogromne szanse, że albo jej w ogóle nie osiągniesz, albo prędkość będzie się obniżać w zależności od warunków atmosferycznych itd. Niestety starych kabli tp nie zmienisz. A jako że netia korzysta z łączy tp tam też nic nie zdziałasz. Pozostają ci inni dostawcy.

Dziękuję za odpowiedź

Buuu :(. Ale kiedyś i tak będą musieli te kable wymienić ;x.

A inni dostawcy - za kimś konkretnym się rozglądać czy wujek Google i wszystkich po kolei sprawdzać? XD

podaj parametry linii z routera na ich podstawie da się określić ile pójdzie max

zadzwoń i spytaj do jakiej centrali jesteś podpięta i czy jest jakaś bliższa

Jedyne co przychodzi mi do głowy to jakiś lokalny dostawca ;]

Niestety niezbyt się orientuję względem podłączenia pod sieć tp. Możesz popytać u innych dostawców na sieci neo, może akurat mają swoją centralę bliżej ciebie.

@up parametry kabla nic ci nie dadzą, ktoś na forum powie że pójdzie taki net. Dostawca powie, że nie pójdzie. I potem, albo pójdzie i będzie zadowolenie że jest. Albo nie i płać za coś czego nie masz ;]

@drobok

Myślę, że w centrum Katowic nie powinno być problemu z jakąś telewizją kablową. UPC-chello będzie chyba optymalnym wyborem. Już dawno podziękowałem Tepsie za ich mebelek z haraczem 50 złotych miesięcznie …

Pozdrawiam zza Brynicy ;]

======

Sorry, gapa ze mnie :smiley: Nie doczytałem. Postawię się do kąta :smiley:

:stuck_out_tongue:

No właśnie … xP

Więc jestem w kropce.

Dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:

Pocieszyć Cię ?? u mnie kable mają już z 15-20lat maksymalna prędkość 256KB/s, a na zmianę kabli nie ma co liczyć :frowning: Kochane Malichy :frowning: ja biorę Radiówkę mam 280m do nadajnika :stuck_out_tongue:

U mnie centrala 1,5km odemnie, max co mogę mieć to 10Mb/s