Nero 6 ,divix => DVD


(Neone1) #1

Mam taki maly problem ,w nero jest mozliwosc konwersji filmu avi na dvd, tylko jest maly problem ,jezeli film sie sklada z 2 czesci to po polaczeniu , pierwsza czesc przerabiana jest bez problemu chodzi mi o rozmiar wyswietlanego obrazu widac napisy itd . natomist obraz z 2 CD jest rozciagniety ,postacie są smukłe i nie widac napisow !!


(Damian) #2

Używaj do konwersji programu NeroVision Express 3.1.0.16


(Neone1) #3

uzywan nero vision expres 2, wersja 3 chyba za bardzo nie zmieni sytuacj.Jezeli dwie czesci (2CD) wrzucam jako 2 rozne pliki( rozdzialy ) to nie ma problemu jest git! ale przy polaczeniu w calosc 2 cd jest rozciagniety !!


(Patricko) #4

Moze polacz ten film avi na 2cd w calosc i potem scal za pomoca np. VirtualDub’a. Nastpenie wrzucisz sobie caly ten film scalony do Nero i przerobisz go sobie na DVD.


(Damian) #5

Spróbuj zrobić jak mówi Patricko.

Tutaj masz napisane jak w VirtualDubie połączyć dwa filmy w całość:

http://divxzone.terramail.pl/index_pliki/lacz1.html

UPDATE

Dokładniejszy opis:

http://www.divx.howto.pl/modules.php?na … age&pid=85


(Neone1) #6

ok dzieki udalo sie :slight_smile: tylko teraz mam problem z połaczeniem napisow !!


(Damian) #7

Wszystko tu:

http://www.divx.howto.pl/modules.php?na … ge&pid=108

http://www.divx.howto.pl/modules.php?na … age&pid=27


(Neone1) #8

nie chodzi mi o wklejenie napisow na stale, chce aby byly w jednym pliku ale tak aby synchronizowaly sie z trescia filmu !!


(Damian) #9

Nie ma takiej możliwości przy tworzeniu DVD z AVI…

Musisz wkleić…


(Neone1) #10

(Damian) #11

No właśnie ! Sam piszesz, że wkleja do AVI, więc nie wiem o co Ci chodzi :expressionless:


(Filifera) #12

rozumiem, że jesteś perfekcjonistą i koniecznie chcesz zrobić film , taki jak poważne wytwórnie filmowe… tylko wytłumacz mi po co męczysz swój komputer i siebie łączeniem obu części filmu w jedną, dopiero potem robisz konwersję na dvd? Przecież bez absolutnie żadnego problemu w każdej wersji NeroVision Express (sprawdziłem nie raz ) można wczytać kilka plików np> 2x700 mb i po wykonaniu pięknego menu otrzymać prawie “profesjonalną” kopię dvd ulubionego avika składającego się z dwóch części …


(Neone1) #13

czytaliscie dokladnie mojego posta !!

a ty guliwer jak nie wiesz jak pomoc czy nie umiesz to sie nie odzywaj, nie mam ochoty zrobic tego tak jak ty na odwal sie!!


(Filifera) #14

:o

Coraz bardziej doskwiera mi przeświadczenie, że nie ważne czy komuś mozna poradzić czy cokolwiek zasugerować poprostu niewarto. Bez względu czy taka rada poprawi tylko jego samopoczucie, że mimo kłopotów nie jest sam, czy też naprowadzi go na jakąś słuszną drogę…

NIE WARTO !!

Przypatrzcie się kochani na mój wcześniejszy post i jego wyważony charakter , a potem na odpowiedż naszego kolegi neone.

Mam dość nienawidzę chamstwa i chyba już nie będę nic nigdy odpisywał…a ciebie nikt nie zmusza byś robił tak jak ja robie- zmusi cię życie bo masz za słaby komputer by ci wytrzymał kompilację pliku 1,4 Gb kolego szanowny…to tyle i żegnam…


(Neone1) #15

o to kolego bym sie nie martwil komputer sie nie ksztusil-konwersja dobiegla konca pomyslnie!! :))

Wyważony charakter hmmm, ja wyczulem ironie ,nasmiewanie sie z mojej nie wiedzy na ten temat ,a twojego( niby) profesjonalizmu !!