Nero-7.7.5.1 a Vista Ultimate 64bit problem z wypalaniem

Mam problem z nero na viscie po nagraniu płyty nero pokazuje ze poprawnie nagrano płytę ale naped (nagrywarka samsung sata) kreci sie na wysokich obrotach i nie mozna wysunąc płyty pozostaje restart.Po restarcie sprawdzam płytke widac ze jest nagrane a po włożeniu płyty nie odpala sie.Dzieje się tak z płytami DVD i CD . Nagrywarka sprawna bo plyty vista wypalaja sie bez problemu

Co miałeś na myśli ??? Jakie płyty ?? :x

Dimatheus

Bez przesady! może chodzi mu o obraz np bety visty który był kiedyś dostępny legalnie…

A może o mechanizm nagrywania płyt w Windows Vista :smiley:

Kupiłem viste legal finalna inastaluje na niej nero 7 podobno kompatybilne z vistą wypalam płytke i na poczatku wszystko ok płyta sie wypala dochodzi do końca zapis z powodzeniem i wtedy zaczyna sie problem taca nagrywarki powinna sie wysunąć a robi sie tak chodzi dalej na wysokich obrotach i nie mozna wysunac tacki wtedy pozostaje restart kompa płyta niby nagrana ale co z tego nie odpala sie na zadnym kompie cos z finalizacja zapisu w nero sie sypie.W windows xp na tym nero jest ok

Wiem, że to co napiszę może być śmieszne ale:

sprawdź na kilku płytach (CD, DVD+, DVD-) różnych producentów - podobnie miałem w XPeku kilka razy :frowning: Zmieniłem BIOS w nagrywarce, wgrałem nowszą wersję NERO problem pojawiał się - nie nagminnie lecz sporadycznie. W VIŚCIE jeszcze nie nagrywałem.

sprawdziłem różne płyty na xp jest ok tylko na viscie sie cos wali wyglada na to ze jeszcze nero pod viste nie jest gotowe mam viste ultimate 64bit moze na 32bitowej jest ok jak ktos ma 32 bitową niech odpisze czy u niego działa

mam podobny problem z nero 7 ale mi wogle nie chce zacząć nagrywać odrazu jak dochodzi do momentu zapisu wywala komunikat że “nagrywanie nie powiodło się” a w raporcie jest komunikat że “przerwano polecenie SCSI!” przy czym:

  • płytka wogle nie jest “nadpalona” i można ją z powodzenim ponownie użyć

  • nagrywanie udaje się przy pomocy chodzby programu do nagrywania płyt zainstalowanego w Vista zatem to nie wina nagrywarki a Nerona

Co jest grane z tym neronem (czy też Vistą) ?