Nero Burning-problem

Nero od jakiegos czasu jest dla mnie zagadka,najpierw ktos poprzestawial ustawienia tak,ze musialam na nowo instalowac,teraz mam znow problem bo niby symulacja jest ok a zapis nie.Zgrywalam mp3 na plytke w Nero Burning,bo tu moge je wczesniej przesluchac i symulacja wyszla dobrze ale zapis sie nie udal,choc plytke odtwarza.Nie wiem czy wszystkie nagrania sa dobre,nie zdazylam ich przesluchac.probowalam z predkoscia 12 i 16 bez rezultatu.Teraz robiac screena zauwazylam,ze moze w ogole zle sie do tego zabralam bo nie wiem czy to ma byc w ISO,pojedyncza sesja czy inne ustawienia?W Expressie mam takie same niepowodzenia i mysle,ze chyba to moja wina i cos zle ustawiam.Jesli istnieje jakis link do poprawnej konfiguracji to poprosze,bo nie wiem jak ona ma wygladac,zaleznie od tego co nagrywam.

nero1hk.th.jpg

Jak ma byc ustawiona “metoda zapisu”-tak jak jest?-czy inaczej,predkosc jest chyba standardowa bo ja oczywiscie przy nagraniu zmienilam.

http://www.cdrinfo.pl/cdr/soft/nero/bott.php3#1

tu i na innych stronach znajdziesz wiadomości na temat konfiguracji NERO

Jeśli każde wypalanie kończy się niepowodzeniem, to jest to być może wina płytek lub samej nagrywarki.

Spróbuj wypalić płytkę na sesji pojedynczej, przy prędkości do 24x w trybie TAO (metoda zapisu)

I wyłącz symulację - wypalilem sporo płytek i nigdy nie korzystałem z tej funkcji :slight_smile:

W przypadku wypalania mp3, jeśli błąd wyskoczył pod sam koniec wypalania

to prawdpopodobnie uszkodzony będzie tylko ostatni plik.

Update

Napisz jaką masz nagrywarkę i z jakich płytek korzystasz.

Nagrywarka-CD-REC LG 52/32/52 OEM(GCE-8525B),plytki rozne,ostatnio ta nieudana taka zwykla-CD-R80 Multispeed 1-52x,Titanum CD-R,Dysan CD-RW.Nie wiem,ktore kupowac,zeby nie miec takich niespodzianek.Czy istnieje jakis test zeby sprawdzic nagrywarke?

Jest jeszcze jedna rzecz, która może mieć wpływ otoż:

klikamy prawym przyciskiem myszy na “mój komputer”, wybieramy właściwości, zakładka sprzęt, przycisk menadżer urządzeń, kontrolery IDE ATA/ATAPI, pomocniczy kanał IDE, ustawienia zaawansowane i sprawdzamy bierzący tryb systemu, który powinien być ustawiony na “DMA JEŚLI DOSTĘPNE” w przypadku trybu PIO całkiem możliwe mogą być problemy z wypalaniem płyt. Pozdrawiam!

pio3li.th.jpg

Sprawdzilam i mam tak jak piszesz.Na 100% moge to zmienic i nic innego nie wysiadzie? Taka konfiguracje mam od poczatku i dziwie sie,ze ustawiona tak w sklepie gdzie kupowalam kompa.

Wiem,ze to nie na temat ale moze moge rowniez sprawdzic w podobny sposob czy drukarka jest dobrze skonfigurowana a raczej jakies ustawienia z nia zwiazane bo za Chiny nie moge jej zainstalowac,zabiera mi to zwykle caly dzien i ciagle wyskakuja jakies bledy.Sorry,ze pytam w tym temacie ale piszac konkretnie we wczesniejszych postach tego tematu dotyczacych w ogole nie otrzymalam zadnej odp i mecze sie tak caly czas.Ostatnio musialam skorzystac z przywracania systemu i calodzienna meczarnia z instalacja poszla na marne.Jestem juz po okresie gwarancyjnym wiec nie moge niczego zarzucic sprzedajacym.

Czy w ustawieniach "podrzednych"tez zmienic ten tryb PIO?

ja bym zmienił na UDMA, najwyżej po restarcie urzedzenie znów da tryb PIO,

Jesli zmieni to trzeba upewnić sie czy w BIOSIE jest usatwiony tryb UDMa na dostepny.

A ja spytam czy w końcu Postawiłaś świeży system - bo po tych przejściach co Miałaś to trzeba to zrobić i to natychmiast.

Wszystko ma być ustawione na UDMA jeśli jest taka możliwość.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Świeży system

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Napędy

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 712#247712

Weź zaproś kumpla co kuma w czym rzecz i do pracy.

Co do napędu to powinno być nastawione na DMA. Co do drukarki to nie wiem jak ci pomóc. Może jakbyś napisała więcej szczegółów. Swoją drogą to ze swoją drukarką też miałem fajną jazdę. Po zainstalowaniu nie chciał się uruchomić windows. Czarny ekran. Odłączyłem ją windows się uruchamia. Zawiozłem drukarkę do sklepu, tam wszystko ok. Następnego dnia przyszedł owy “kumpel co kuma”. Pogrzebał się z godzinę, stwierdził że nie wie co to jest. Jeszcze następnego dnia przyszedł człowiek ze sklepu, w którym komputer kupywałem, też załamał ręce. Powiedział: trzeba wysłać do serwisu. Komputer postał 2 tygodnie, drukarka była odłączona (podłączało się tylko jak trzeba było coś wydrukować). W końcu zdecydowałem się na wysłanie komputera do serwisu. Zacząłem z niego wyjmować to co dostawiłem tzn. modem i kartę dźwiękową. Coś mnie tknęło aby go włączyć. Podłączyłem drukarkę. Wszystko bez zarzutów. Mianowicie owa karta dźwiękowa robiła coś, że razem z drukarką stanowiły coś co unieruchomiało windowsa.

Tak więc różne rzeczy się dzieją. W Twoim przypadku to jednak polecał bym przeinstalowanie windowsa. Bo windows po przejściach może się różnie zachowywać. No i właśnie zaproś kumpla …a kto wie może i ty na tym skorzystasz.

W “Pomocniczy kanal IDE”-ustawilam na DMA ale w “biezacy”-nie moge niczego zmienic,bo nie ma tam zadnej mozliwosci wyboru i dalej jest PIO.

W 'urzadzenia podrzedne"-tez mam zmieniac bo jest PIO?W “Podstawowy”-jest ustawione DMA w urzadzenia glowne i podrzedne.

ide9ai.th.jpg

ide26ra.th.jpg

Formatu jeszcze nie zrobilam,ale az takich strasznych "przejsc"nie mialam,na razie wszystko dziala ok,zabiore sie sama za te operacje w miare wolnego czasu.

Na podstawowym kanale widać że masz sam dysk - jest dobrze.

Pomocniczy kanał odinstaluj ,restart kompa i zobacz ewentualnie zrób korektę i powinno być dobrze.

W biosie tryb pracy dysków i napędów ustawiony na auto lub UDMA.

np do poczytania i linki wcześniejsze.

http://benchmark.pl/artykuly/bios_guide … rals1.html

Ok,tylko w jaki sposob mam go odinstalowac?A co z ponowna instalacja?-bo nie mam pojecia. :oops:

Co do Biosu-podaj prosze jak ma wygladac ta opcja,ktora mam sprawdzic bo ja z ang.oznaczeniami,a do tego w Biosie nie za bardzo.

Menadzer urządzeń - kontrolery IDE - pomocniczy kanał PPM i opcja odinstaluj ,restart kompa i system ponownie zainstaluje kanał.,zobacz i przestaw co trzeba.

Poczytaj podane linki .

Każdy bios jest inny,ale jak tam nic nie ruszałaś to powinno być dobrze.

Jak coś to książka do płyty i czytaj,przykładowy link też podałem - Polski znasz.

Dzieki,postaram sie niczego nie popsuc ale z ksiazka do plyty to problem bo jest wlasnie po angielsku.Wszystkie linki przeczytalam,jeszcze zajrze do moich ksiazek o XP.

P.S. Odinstalowalam i samo sie zmienilo wiec mam nadzieje,ze jest ok?Moze nie musze wchodzic do Biosu?-bo tu wyjatkowo czuje respekt… :wink:

dma3mu.th.jpg