Nero Burning ROM

szukam różnych porad co do tego jak sprawić aby zamknąć dysk vr ale za każdym razem kiedy to robie proces dochodzi do 3% i samoistnie dysk się wysuwa , co robić ?

Zrezygnować z kobyły i przeżytku NERO na korzyść darmowego Ashampo Burning Studio :

http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Burning-Studio,Program,Windows,12487.html

 

czy to że płyta jest DVD-R nie będzie w niczym przeszkadzać /

 

Jeśli masz nagrywarkę DVD, a płyta jest czysta to powinna się bez kłopotu nagrać. Jeśli byłyby problemy z zapisem ścieżki Lead-Out to zrób obraz ISO z plikami, które chcesz nagrać i nagraj obraz. Miałem taki problem z LG GSA-4167B. Robiła problem na ścieżce zamykającej, ale żadnego problemu nie było z obrazami ISO.

Co to jest dysk vr nie specjalnie wiem.

Nawet burnaware free po nagraniu zamknie ścieżkę i zweryfikuje. Program leciutki i nie tworzy problemów z zabezpieczeniami użytych plików, jakby nero automatycznie nabywał uprawnienia.

U mnie - nigdy Nero! Po stracie wielu plików w 2007 roku i po uwaleniu systemu przez Nero 6, bo nie umiałem jeszcze sobie poradzić z deinstalacją tego wrzoda triala - dodanego crapware.

Bogdan_G , jak to dokładnie zrobić ?

 

To jest w opcjach programu. Podczas nagrywania wyświetla się postęp, potem zamykanie ścieżki, potem weryfikacja.

Wejdziesz w opcje. Zaznacz używanie najmniejszej prędkości nagrywania, wysuwaj płytę i zweryfikuj płytę. Reszta ma być odznaczona. Tak ja mam i zawsze było dobrze nagrane.

Nagraj coś na próbę i potem sprawdź, jak nagrane.