Nero nagrywa plyte ponad godzine

(system) #1

Witam mam taki problem nero od pewnego czasu nagrywa mi plyty ponad godzine przy czym powino 10 min.kiedys juz mialem taki problem i na forum otrzymalem odpowiedz na moj problem lecz posta juz skasowano a nie pamietam co wtedy zrobilem.Prosze o ppomog gdyz czasem jak juz nagram plyte to nie mozna jej odczytac.jeszcze mam pytanie czym rozni nagrywanie sie w trybie wielosesyjnym od jednosesyjneo i jak lepiej.Posiadam system x sp 2 a sprzet to laptop dell d610.

Dziekuje za pomoc.

(Miikes) #2

Wielosesyjność (nagrywanie wielosesyjne) to nagrywanie płyty CD-R i CD-RW w kilku etapach – sesjach. Dane poprzednich sesji zawsze pozostają na dysku, mogą być jedynie niewidoczne. Metoda pozwala dodawać dane (zbiory) do raz nagranej płyty CD, ale każda sesja zabiera dodatkowo miejsce na dysku do własnych celów.

Źródło: Wikipedia

Zależy od przeznaczenia danej płyty. Wydaję mi się, że jednak lepiej jeśli sesja jest zakończona (dysk jednosesyjny).

(Tomasz Paziewski) #3

tolls1986 nagrywanie wielosesyjne to takie, w którym można dogrywać dane wiele razy, lecz nie wszystkie systemy to obsługują oraz odtwarzacze. Co do problemu to nie mogę Ci pomóc.

(JNJN) #4

Sprawdź DMA napędu - link dla XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851

Nośniki, inne.