NERO nie konwertuje MP3 do CDA

Witam…

co prawda już pytałam tu na forum, ale podaję problem jeszcze raz … może ktoś jednak coś będzie wiedział, lub miał/ma to samo.

Moje NERO ( wersja 7 Essencjal) robi wszystko oprócz, nagrania MP3 na Audio CD. Robił to wcześniej, nagle mu się odechciało i nie wiem czemu.

Na innym komputerze ten sam program robi to bez problemu.

Deistalowałam już i instalowałam od nowa.

Płyty są ok. nagrywarka jak sądzę też.

Problem śmiem mniemać jest gdzieś w systemie, ale nie wiem gdzie.

Objawy:

  • po dodaniu piosenek i kliknięciu Nagraj, zaczyna proces nagrywania, ale postęp zerowy choćbym nie wiem ile czekała. W końcu przerywam ten proces, a on nawet nie chce mi wypluć płytki, wypluwa dopiero po restarcie komputera.

Dlatego sądzę, że coś z kowersją MP3 do CDA

Może jakieś kodeki, może jakieś pluginy, może coś z ASPI ???

Pomóżcie Pliiiiisssssss

Nero Essential to najprostsza wersja nero do nagrywania i zapewne otrzymałaś ja z nagrywarką. Moim zdaniem skończył Ci się Plugin do Nero MP3.

Przyczyną mogą być też pliki mp3 - jakim programem zostały zrobione, może nero nie może ich dekodować.

Dokładnie tak.

Otrzymałam go wraz z nagrywarką.

Za pomocą jednego z forumowiczów ( bardzo zresztą mi pomocnych) dokonałam paru posunięć, ale bezskutecznie.

Czy posiadanie wersji, która dołączona była do nagrywarki, wiąże się utratą tych funkcji? Czy będe zmuszona dokupić jakiś nowy klucz?

Czy wystarczy zaisnstalować ten plugin? Jeśli tak, to gdzie go szukać?

Jeśli chodzi o pliki Mp3, to były pliki zgrane zarówno z urządzenia MP3 (mojego siostrzeńca :slight_smile: ), zgrane od kolegi z płyty, jak i te ściągnięte z internetu. Zatem źródła rózne.

Wtyczka MP3Pro, używana przez Nero 7 jest wtyczką czasową - po wygaśnięciu licencji czy określonej liczbie użyć należy ją wykupić.

w Nero 6 po czasowym działaniu wtyczki MP3Pro, wtyczka ta stawała się zwykłym MP3 i działała nadal - w jakości wystarczającej przeciętnemu użytkownikowi. Niestety w Nero 7 tego już nie ma.

Ja miałem już dosyć wersji czasowych Nero więc kupiłem pełny pakiet Nero, wszystko działa bez żadnych kłopotów i ograniczeń.

W twoim przypadku, jeśli nie chcesz kupować pełnego pakietu Nero, pozostaje całkowite odinstalowanie nero, również za pomocą narzędzi nero, wyczyszczenie systemu z plików Nero i wyczyszczenie rejestru. Nero wrzuca tam jakieś 600-800 wpisów.

Po tym ponowne zainstalowanie Nero i cieszenie się sprawnością przez 30 dni.

Całkowite odinstalowanie NERO i jego ponowne zainstalowanie, nie pomogło. Oczywiście wszytkie pliki zostały całkowicie usunięte, rejestry wyczyszczone za pomocą programu JV16.

Powiem jeszcze, że mojemu NERO 7 licencja jeszcze nie wygasła.