Nero nie zapamiętuje klucza

Znajomy prosił mnie o pomoc, ale nie umiem sam rozwiązać tego problemu.

Otóż chodzi o to, że po zainstalowaniu Nero wszystko działa poprawnie, dopiero po 5-7 dniach, po odpaleniu programu Nero prosi o ponowne wpisanie klucza.

Wpisuje klucz ten sam co podczas instalacji i wszystko jest ok. Zamykam Nero, odpalam ponownie i znowu woła o klucz.

Nero razem z Windows XP są oczywiście legalne, a licencje otrzymał przy kupnie komputera (Notebook Maxdata na AMD).

Windows był instalowany 2 razy, za każdym razem to samo.

a przypadkiem kolega nie czyści rejestru co jakiś czas ??

Czyści, czyści, sam mu o tym przypominam. Nie wpadłbym na to, że to może być wina tego. Inne programy trzymają klucze, dlaczego akurat taki kombajn jak Nero ma taką lukę?

Może przypadkiem wiesz, który to wpis w rejestrze jest odpowiedzialny za ten klucz?

A co to ma do rzeczy, programy, które usuwają zbędne wpisy nie usuną z rejestru klucza aplikacji, która jest zainstalowana aktualnie w systemie.

Do autora tematu: niech kolega zwróci się do wsparcia technicznego programu.

Nie tylko Nero ma taką lukę ja już wielokrotnie się spotkałem z takim zachowaniem programów. Co śmieszniejsze to u mnie problem ostatnio występuje w Office 2007 Enterprice (SP1 i w dodatku oryginał) i ABBYY FineReader 9.0 Professional Edition po przeczyszczeniu dysku i zrobieniu obrazu partycji Acronis True Image 10. Nie mogę dojść do tego, który jest winien (z programów czyszczących dysk i rejestr) bo wielu ich używam.

U znajomego zainstalowałem RegCleanera i SpaceOdyssey2.0 bo najprostsze w obsłudze, ale nie o to chodzi.

Moje Nero (legalne) na jego kompie reaguje tak samo. Napiszę do pomocy technicznej, bo bardzo mnie intryguje ten problem.

Też używam RegCleaner’a. Więc on może zbyt “dokładnie” czyści rejestr.

Może u kumpla zainstaluj Ashampoo Burning Studio 7.21

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tudio+7.21

z nim nie mam problemu a jest równie (jak nie lepszy) dobry