Nero - problem - błąd w czasie zapisu

Witam. Mam problem mianowicie chciałem nagrać na płytę DVD 8,5 GB plik o wielkość 7,26 GB. Wszystko szło dobrze dopóki nie nacisnąłem “Burn”. Od razu wyskoczył błąd, że nie można wykonać symulacji, ale kliknąłem OK, potem test prędkości bardzo długi i dopiero zaczęło się nagrywanie stanęło a jakiś 22% i wyskoczył błąd. Zmieszczam tutaj loga z Nero: 

Log.txt

Płyta pewnie już zniszczona, ale posiadam jeszcze jedną. Nie mógłby mi ktoś powiedzieć, czym to jest spowodowane i jak zroibć by podczas nagrywania danych na nową płytę problem się nie pojawił ?

Dziękuję za pomoc :wink:

W logu bie ma powodu wystąpienia błędu. Jeśli druga płyta jest w lepszym stanie, to spróbuj, powinno się udać, tym bardziej, że płyty nie są drogie i można kupić kolejną. Jeśli problem nadal się będzie powtarzał, można spróbować zamiast nero użyć darmowej wersji ashampoo burning studio. No i taka rada ode mnie: jeśli chcesz zminimalizować ryzyko błędów zapisu, używaj zawsze najwolniejszej prędkości nagrywania jaka jest dostępna. W logu widziałem, że nagrywałeś 8x. Pewnie tak ustawiło domyślnie. Spróbuj nagrać na 4x, zejdzie dłużej, ale obniży prawdopodobieństwo błędu. No i nie próbuj nagrywać jak symulacja się nie udaje, to oznacza że coś jest na rzeczy, i nie warto marnować płyty.

Mam ten sam problem Nero 16 nawet rady nie daje. W Ashampoo mi wystąpił średni błąd. System tak samo jak po nagrywaniu programem Nero widzi pustą płytę, mimo że na płycie 1/3 danych została wypalona.