Nero StartSmart od Toshiby

Witam,

Dwa lata temu zakupiłem notebook Toshiba Satellite C660-1CN. Miał on fabrycznie zainstalowanego Nero StartSmart 10 z licencją bodajże OEM. Niestety przedwczoraj Nero pokazał mi aktualizacje więc ją zainstalowałem. Niestety po zainstalowaniu żadnego programu z rodziny Nera nie dało się włączyć, występował błąd krytyczny z informacją o odinstalowaniu. Tak więc usunąłem cały pakiet i teraz mam problem bo nie wiem skąd wziąć program, a używałem go. Proszę o pomoc. Mam wysłać prośbę do Toshiby? A może idzie go skądś pobrać? Program nie miał bodajże pełnej funkcjonalności, miał chyba niedostępne pewne funkcje, ale i tak by nie były mi one dostępne.

Zastąp go czymś innym, darmowym, np. Ashampoo Burning Studio, CDBurnerXP, StarBurn, InfraRecorder…

http://www.dobreprogramy.pl/StarBurn,Pr … 13078.html

Lub innym z listy po lewej.

Możesz przywrócić laptop do stanu - jeśli pamiętasz kiedy to było - po zatem program pokarze wydarzenia - do stanu z czasu przed usunięciem Nero.

Lub przywrócić ustawienia fabryczne laptopa jeśli chcesz. System zostanie przywrócony do stanu jeśli wybierzesz jakąś datę bez likwidacji żadnych folderów czy czegokolwiek co było na komputerze do danego dnia. Jeśli wybierzesz opcje przywrócenie do stanu fabrycznego będzie tylko stan fabryczny i wszystkie Twoje foldery , materiały zostaną usunięte.

w okienku manu głównego wpisz – system restore - pokażą się opcje do wyboru.

Gdybyś znal numer licencji byłoby łatwiej i ściągnąłbyś ze strony Nero.

Na przyszłość nie usuwaj nic z Toshiby czego potrzebujesz! jeśli masz z czymś takim problem to posiadasz na laptopie toshiby folder Toshiba w manu głównym.

Tam masz wiele pozycji pomocniczych jak chociażby stacja serwisowa - service station - które służą do sprawdzania poprawności działania oraz uaktualniania wszystkiego.

Nie chce innego programu. Po co ma się marnować licencja na dobry program.

Nie usuwałem żadnych programów zainstalowanych fabrycznie od Toshiby. Cały czas mam je zainstalowane.

Z tego co pamiętam to rejestracja polegała na przypisaniu moich danych do licencji. Czy niemożna by było odzyskać numeru licencji na podstawie moich danych?

Jeżeli na laptopie nie instalowałeś od czasu usunięcia Nero nic ważnego ,czego nie chciałbyś stracić , to po prostu zrób tak . Jeśli po czasie usunięcia dodawałeś jakieś pliki to zrób back up czyli przeżuć je na płytę lub pen drive .

w oknie manu główne wpisz -system restore- wybierz reset laptopa do odpowiedniego czasu -restore your computer to a early time - Trzecia pozycja od góry, wybierz czas i datę do którego/ej chcesz aby laptop został przywrócony - wybierz najlepiej dzień wcześniej przed usunięciem Nero - i laptop powróci do ustawień z tego czasu Nero będzie na pokładzie w wersji oryginalnej =D>

Żadne Twoje pliki , dokumenty czy zdjęcia nie zostaną usunięte [-X

operacja trwa kilka chwil tylko

Sam używam laptopa Toshiba c 660D 1D9 teraz. Kiedyś wyrzuciłem Toshiba Tempro i w ten sposób mam go z powrotem

Po zatem ciągle masz Nero 10 na swym laptopie :smiley: nawet jak go usunąłeś - ponieważ Toshiba instaluje tak zwana Recovery partycje - powinna być oznaczona litera D własnie stamtąd system przywróci Nero 10

Usunąłem kilka dodatków Toshiby - ale pamiętam ze jest w pakiecie Toshiby także program do sprawdzania aktualizacji i jak go otworzysz , pokaże najnowsze update - na 100% pokaże także Nero 10 bo zauważy ze go nie ma , kiedyś jak się tym bawiłem ,pokazywał mi zawsze usunięty Kwik media , ze go wcięło i należy zainstalować :smiley:

poszukaj w manu Toshiba , ja już nie pamiętam jak to się zwało :wink:

Dzięki jutro spróbuje (piszę z telefonu). Mam ten program do aktualizacji od Toshiby. Oby nie zainstalował mi się Kwik Media (nie lubię i nie używam tego programu). Jakby coś to się jeszcze tu odezwę. A z dysku C: żadne pliki nie wyfruną? Z dokumentów też?

wybierasz w manu , poprzez oznaczenie haczykiem w kwadraciku co chcesz pobrać i uaktualnić :wink:

No to wiesz dlaczego go wykopałem :smiley:

Z dysku -C- nic absolutnie nie zniknie , ani pliki , ani dokumenty , ani nawet jedna literka :smiley:

Aha…

Możesz mi jeszcze napisać co to jest te “manu główne”? Jak w nie wejść?

Manu główne ?

klikasz na znaczek Windowsa w lewym dolnym rogu , na pasku ekranu ! Tak zwany znaczek Start Windowsa.

otwiera się na lewej części ekranu manu główne .

Na dole tego manu jest ramka do wpisywania !

Jeśli szukasz czegokolwiek w Komputerze , piszesz nazwę i już w trakcie pisania pojawiają się wszystkie wyniki.

Zrobiłem przywracanie systemu, ale to nic nie pomogło. Nero StartSmart wróciło, ale po włączeniu chce się zainstalować tą aktualizacja i występuje błąd.

Ta felerna aktualizacja pojawiła się po zainstalowaniu Nero InfoTool 11. Zauważyłem że aktualizacja pobrała się tak jakby zamiast do wersji 10 to do 11 i przez to Nero przestało mi działać. Program znajduje się na dysku. Czy można z niego wyciągnąć jakoś licencje?

W Nero jak włączysz multimedia suite 10 pokazują się reklamy Nero oferujące upgrade - czyli aktualizacje do najnowszej wersji w rogu reklam masz możliwość wcisnąć - nie chce tego - Nero oferuje aktualizacje do nowszej wersji , ale one są oczywiście płatne i potrzeba klucz. Nie klikaj na to , bo to mylne , to nie jest aktualizacji Nero10 tylko aktualizacja do nowej wersji Nero 11 lub 12.

Nero info tool to program który sprawdza poprawność działania wszystkiego ,całego komputera i na końcu pokazuje graficzny raport.

Własnie sprawdziłem w Mym Nero 10. Wybierz Nero - w manu głównym kompa masz pozycje Nero , kliknij na nią i się rozwinie , pokażą się wszystkie części składowe Nero wybierz Control Centre -centrum kontroli Nero jest w manu Nero.

Po lewej stronie masz 3 pozycje oznaczone graficznie

Klucz licencji

aktualizacje - to własnie tutaj masz możliwość aktualizacji Nero 10 na dole masz pasek z napisem zaktualizuj teraz. Tego używaj jako aktualizacji Nero.

Opcje online - własnie tutaj znajduje się możliwość odhaczenia automatycznego uaktualniania - kwadracik zostaw pusty bez haczyka !. O dziwo u mnie nie pokazuje się żadna aktualizacja do Nero 11.

Nie rób aktualizacji Nero 10 . bo masz licencje tylko na Nero 10 . Dlatego błąd :wink:

Po zatem masz w tym manu uaktualnień wybór czy chcesz aktualizować ? Wybierz aby nie aktualizować Nero 10. Zostaw pola aktualizacji -kwadraciki - czyste bez haczyków .

System możesz przywracać wielokrotnie do danego punktu , wiec może raz jeszcze to zrób , ale potem nie aktualizuj Nero. Wybierz może jak pisałem reset systemu o dzień wcześniej od dnia w którym pojawił się problem.

=D> Ważne ze wiesz jak to robić , wiec dasz rade. Jeśli chodzi o wyciągniecie Nero z dysku D to można , Toshiba ma w opcjach , także system restore i tam możesz wybrać każdy soft . Jednakże myślę , ze błąd jaki robisz to własnie włączanie UPGRADE czyli aktualizacja do nowszej wersji .

Źle mnie zrozumiałeś. Tak jak pisałem nic z paczki Nera nie chce działać. Po kliknięciu ikonki Nera uruchamia się instalator systemu Windows i Nero chce się aktualizować. Wyświetla mi że brakuje jakiegoś instalatora i po kliknięciu anuluj wyskakuje błąd krytyczny. Według mnie skopana jest cała kopia Nera w Program Files.

Przwracania systemu już bardziej wstecz nie zrobię bo niema punktu przywracania.

Próbowałem ściągnąć Nero 10 w wersji trial. Przy instalacji wołał o klucz i o dziwo jakiś tam się sam wpisał (najprawdopodobnie mój) ale instalator go nie chce zatwierdzić (wywala że licencja wygasła).

Wydaje mi się że Toshiba instaluje swoje wersje Nera jakoś zmodyfikowane, nie wymagające aktywacji.

Pewnie w autostarcie masz updatera nero. Trzeba go wyłączyć. W opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych plików i folderów, oraz ukrywanie systemowych plików i folderów. Potem wyszukaj folder INSTALLER na C/Windows. Otwórz. Znajdź instalator nero. Najeżdżaj kursorem na kolejne pliki i będzie się o nich wyświetlała informacja. Gdy znajdziesz, to z prawokliku wybierz - od góry będzie zainstaluj, a ciut niżej będzie napraw i kliknij w naprawę. Mogą tam być te nieudane aktualizacje do nero, ale one nie mają opcji napraw w menu z prawokliku. Możesz mieć nawet usługę agenta nero. Też wyłącz. Spróbuj tej naprawy.

Wiec pozostaje jedno !

przeżuć , wszystko na czym Ci zależy - dokumenty, filmy,muzyka itp . na płytki i ustaw w system restore , cofniecie do ostawień fabrycznych.

Wtedy laptop skasuje wszystko i będzie w takim stanie jak z fabryki . Będziesz musiał uaktualnić Windows . Dużo update pewnie będzie , ale trzeba będzie zrobić.

Pożytek z tego będzie taki ze wszystko , nawet to czego nie wiesz ze masz złe na lapku zostanie wyczyszczone.

To co pisze kolega powyżej to dobra rada =D>

Na przyszłość w auto starcie zostaw haczyk tylko przy systemie security aby startował razem z windowsem . Komputer będzie szybciej wstawał . Dziesiątki programów wstają razem z windowsem normalnie , także rożne aktualizacje . Każdy program możesz przecież włączyć już po starcie windowsa sam . To także pozwoli lapkowi na lepsza prace , bo nie będzie tak obciążony RAM i CPU.

U mnie z windowsem wstaje tylko Comodo i system postawiony na nogi w mgnieniu oka =D>

Masz racje Toshiba przypisuje Nero do komputera - to tak zwany OEM . Licencja jest na zawsze. :wink:

Pierwszy krok po kupnie laptopa TOSHIBA to — teraz warto to zrobić ale z czystego windowsa - dlatego cofnij lapka do ustawień fabrycznych.

w system restore wybierz — Create a System Repair Disc . Zrobi płytę windowsa - będzie ona jak jest na partycji D z tej buck up płyty potem w razie każdego problemu z czymkolwiek będziesz mógł sobie wgrywać na lapka poszczególne programy lub cały nowy windows.

Mam tą płytkę, bo sobie wypaliłem. Nie chce powracać do ustawień fabrycznych. Robiłem to rok temu i nie wiedziałem że usunie się wszystko z dysku. Straciłem mnóstwo plików, część głównie zdjęcia udało mi się odzyskać.

Nie mogę znaleźć tego folderu. Zrobiłem aby pokazywało ukryte pliki i foldery, ale nic nie ma.

Jeśli ta metoda Bogdana_G nie wypali to chyba dam sobie spokój z Nero i wrócę do niego kiedy będzie koniecznością wracania do ustawień fabrycznych.