NeroVision Express - wyłącza się sam

(tomilipin) #1

Witam,

mam taki problem z NeroVision Express:

zrobiłem w nim pokaz slajdów i film (28 minut) - chcę to nagrać na płytę. Przy konwertowaniu wszystko jest ok do momentu obróbki menu - jako menu mam tło (jpeg), dwa buttony (jedno ze zdjęć ze slajdów i jedna klatka z filmu) i dźwięk (mp3) w tle. Gdy do końca konwersji menu zostają 2 sekundy - program się zawiesza.

Czy istnieje jakaś alternatywa? Dodam, że gdy wybieram zapis na płytę DVD czas pozostały wynosi ponad 5 godzin, to chyba trochę za dużo! Gdy wybieram Image recorder to czas pozostały wynosi 2,5 godziny, też dużo ale jeszcze do przyjęcia. Niemniej jednak program zawsze się zawiesza przed nagrywaniem - wydajność procka wynosi 100%, użycie pamięci przez NeroVision ciągle wzrasta, czas pozostały stoi w miejscu a działa jedynie licznik czasu, który upłynął od momentu rozpoczęcia konwersji.

Myślałem już, żeby zostawić komputer na te 2,5 godziny - niech się pomęczy, zobaczyłbym co z tego wyniknie. Ale skoro użycie pamięci przez program ciągle wzrasta to chyba jasne jest, że program wisi...

Czy komuś udało się okiełznać NeroVision Express? Jakby co, mam wersję 3.

(qrczak13) #2

Menedżer zadań > sprawdzasz zarówno w podstawowym jak i pomocniczym kanale IDE > właściwości > ustawienia zaawansowane> w urządzeniu głównym i podrzędnym tryb trasnseru z PIO na DMA jeżeli dostępne.

5 godzin to za dużo. Konwersja 700 MB filmu avi na płytę 2,5 h.

Proponuje zaopatrzyć się w Nero Vision 2, bądź zaktualizować do 4, mniej kłopotów jest.

Directx najnowszy zainstalowany?

(tomilipin) #3

Domyśliłem się, że nie chodzi o menadżer zadań a o menadżer urządzeń.

Zarówno w podstawowym jak i pomocniczym kanele IDE mam ustawione Typ transferu: DMA jeżeli dostępne

W podstawowym kanele IDE, ramka "Urządzenie główne", pole "Bieżący tryb transferu" ma wartość "Ultra DMA tryb 5", poniżej - urządzenie podrzędne "Biezący tryb transferu" ma wartość 'nie dotyczy'.

Pomocniczy kanał IDE, pole "Bieżący tryb transferu: Ultra DMA tryb 2" w obu ramkach.

Wersja DirecX: 9.0c (4.09.0000.0904) - czyli najnowszy (chyba).

Czy możesz wytłumaczyć mi związek tego całego cyrku odnośnie DMA z moim problemem z NeroVision Express? I co do tego ma DirectX?

Poszukam innych wersji programu, może to pomoże. Proszę jednak o odpowiedź.

(qrczak13) #4

Zbyt długi czas, wyglądało że ustawione na PIO.

Nero wykorzystuje directx, nie całe, ale parę komponentów DX.

(tomilipin) #5

Znalazłem wersję nieco nowszą NeroVison Express ale ona również nie pomogła. Nietrudno było się domyślić, że skoro program wiesza się na transkodowaniu menu to ten element może być uszkodzony. I rzeczywiście tak było - zmieniłem szablon menu na inny a cały proces konwersji przebiegł bez problemu :slight_smile:

Czas całej operacji - około 1h 20m (1,6GB)

Nazwa walniętego szablonu - Sylvester (tak, przez V)

Mała rada dla potomnych: nie ustawiajcie jakości audio/video na auto - o ile wideo będzie jeszcze znośne (chociaż miejscami widać pixele to nie jest to jeszcze brzydkie) to dźwięk stanie się poszarpany i pierdzący w głośnikach.

Problem rozwiązany, dziękuję za pomoc :slight_smile: