NeroVision Express - wyłącza się sam

Witam,

mam taki problem z NeroVision Express:

zrobiłem w nim pokaz slajdów i film (28 minut) - chcę to nagrać na płytę. Przy konwertowaniu wszystko jest ok do momentu obróbki menu - jako menu mam tło (jpeg), dwa buttony (jedno ze zdjęć ze slajdów i jedna klatka z filmu) i dźwięk (mp3) w tle. Gdy do końca konwersji menu zostają 2 sekundy - program się zawiesza.

Czy istnieje jakaś alternatywa? Dodam, że gdy wybieram zapis na płytę DVD czas pozostały wynosi ponad 5 godzin, to chyba trochę za dużo! Gdy wybieram Image recorder to czas pozostały wynosi 2,5 godziny, też dużo ale jeszcze do przyjęcia. Niemniej jednak program zawsze się zawiesza przed nagrywaniem - wydajność procka wynosi 100%, użycie pamięci przez NeroVision ciągle wzrasta, czas pozostały stoi w miejscu a działa jedynie licznik czasu, który upłynął od momentu rozpoczęcia konwersji.

Myślałem już, żeby zostawić komputer na te 2,5 godziny - niech się pomęczy, zobaczyłbym co z tego wyniknie. Ale skoro użycie pamięci przez program ciągle wzrasta to chyba jasne jest, że program wisi…

Czy komuś udało się okiełznać NeroVision Express? Jakby co, mam wersję 3.

Menedżer zadań > sprawdzasz zarówno w podstawowym jak i pomocniczym kanale IDE > właściwości > ustawienia zaawansowane> w urządzeniu głównym i podrzędnym tryb trasnseru z PIO na DMA jeżeli dostępne.

5 godzin to za dużo. Konwersja 700 MB filmu avi na płytę 2,5 h.

Proponuje zaopatrzyć się w Nero Vision 2, bądź zaktualizować do 4, mniej kłopotów jest.

Directx najnowszy zainstalowany?

Domyśliłem się, że nie chodzi o menadżer zadań a o menadżer urządzeń.

Zarówno w podstawowym jak i pomocniczym kanele IDE mam ustawione Typ transferu: DMA jeżeli dostępne

W podstawowym kanele IDE, ramka “Urządzenie główne”, pole “Bieżący tryb transferu” ma wartość “Ultra DMA tryb 5”, poniżej - urządzenie podrzędne “Biezący tryb transferu” ma wartość ‘nie dotyczy’.

Pomocniczy kanał IDE, pole “Bieżący tryb transferu: Ultra DMA tryb 2” w obu ramkach.

Wersja DirecX: 9.0c (4.09.0000.0904) - czyli najnowszy (chyba).

Czy możesz wytłumaczyć mi związek tego całego cyrku odnośnie DMA z moim problemem z NeroVision Express? I co do tego ma DirectX?

Poszukam innych wersji programu, może to pomoże. Proszę jednak o odpowiedź.

Zbyt długi czas, wyglądało że ustawione na PIO.

Nero wykorzystuje directx, nie całe, ale parę komponentów DX.

Znalazłem wersję nieco nowszą NeroVison Express ale ona również nie pomogła. Nietrudno było się domyślić, że skoro program wiesza się na transkodowaniu menu to ten element może być uszkodzony. I rzeczywiście tak było - zmieniłem szablon menu na inny a cały proces konwersji przebiegł bez problemu :slight_smile:

Czas całej operacji - około 1h 20m (1,6GB)

Nazwa walniętego szablonu - Sylvester (tak, przez V)

Mała rada dla potomnych: nie ustawiajcie jakości audio/video na auto - o ile wideo będzie jeszcze znośne (chociaż miejscami widać pixele to nie jest to jeszcze brzydkie) to dźwięk stanie się poszarpany i pierdzący w głośnikach.

Problem rozwiązany, dziękuję za pomoc :slight_smile: