Net mobilny - skąd mam wiedzieć, że przekroczyłem limit?

(Tojuzkoniecc) #1

Mam internet mobilny bodaj Orangee Free lub freedom z modem Huawei.

Skąd mam wiedzieć, że przekroczyłem limit transferu. Czy wyskakuje jakaś stronka, że właśnie przekroczyłem limit danych? Pytam się, bo chyba 1 raz przekroczyłem ten limit - w każdym razie pojawiła się jakaś stronka coś o uprade i nie wiem czy to chodziło o przekroczenie limitu transferu. Net mi działa dalej, ale nie wiem co to było.

(gucio0123) #2

informacja o przekroczonym limicie powinna przyjść na kartę sim wiadomością sms, ale zanim przyjdzie taka wiadomość operator powinien cię poinformować, że zostało Ci mniej niż

1 Gb danych.

kolejny sposób to po prostu strony będą się bardzo długo wczytywać mimo transmisji 3G - HSPA+ lub LTE, w zależności z jaką technologią się łączysz.

pozdrawiam

(Kkoksu1100) #3

-upgrade mogło dotyczyć oprogramowania modemu–ale czy teraz informują o przekroczeniu limity-nie wiem…

(gucio0123) #4

operator raczej nie wysyła informacji o aktualizowaniu modemu czy rutera, jedynie aplikacji

(Martin8731) #5

Sms to max. Możesz wejść na stronę Orange i się zalogować/zarejestrować. Tam możesz sprawdzić ile pozostało Ci transferu, oraz w przypadku abonamentu jakiego dotyczy okresu, pobrać faktury etc. Zresztą po przekroczenie net Ci znacznie zwolni (abonament) nie da się tego niezauważyć lub przestanie działać całkiem (prepaid).

(krzychup4) #6

Warto zainstalować program do pomiaru prędkości pobierania/wysiłania danych, jeżeli używamy modemu tylko na jednym komputerze, bedziemy mieli wgląd w całkowity dzienny/tygodniowy/miesięczny wykorzystany transfer na wysyłanie/pobieranie danych

(Orange Ekspert) #7

Klienci korzystający z ofert internetowych są informowani automatycznie o ilości pozostałych danych do wykorzystania przez SMS.

Pierwsza informacja jest wysyłana w momencie wykorzystania 80% limitu obowiązującego w danej ofercie. Klient otrzymuje SMS: “Informujemy, ze do XX.XX (data końca okresu rozliczeniowego) w usłudze [np. Orange Free] pozostało [wartość w MB] danych. Pozdrawiamy, Orange”.

Po wykorzystaniu całego pakietu danych Klient otrzymuje SMS: "Informujemy, ze limit transferu danych w usłudze [nazwa usługi] został wykorzystany. Odnowienie limitu nastąpi XX.XX (data nowego okresu rozliczeniowego). Pozdrawiamy, Orange.

Dane najlepiej kontrolować przez Orange Online.