Net na 2 kompy

Witam , mam pytanie związane z Routerem

Mam neta ( kablówkę)

np . Usługodawca ma w bazie nr MAC mojej sieciówki i tylko jej udostępnia internet .

Jeżeli kabel z neta podepnę do routera to przecież to nie przejdzie ponieważ w bazie jest tylko adres MAC mojej sieciówki … no i jak tutaj rozdzielić to na 2 kompy przy pomocy routera ?

(chce rozdzielić na 2 kompy … ale bez płacenia za drugi ;p :slight_smile:

odp.

Nie ma problemu. Podłączasz neta pod router i dzielisz na 2 kompy. Zmienia się IP, ale nie ma problemów z Chello.

Sam korzystam z usług Chello przez router :slight_smile:

Zdarza mi się zmieniać MAC routera (ręcznie) nawet kilka razy dziennie i wszystko jest ok.

Na routerze musisz tylko ustawić MAC swojej sieciówki której provider udostępnia neta, na kompach mogą być dowolne adresy MAC i net będzie:)

Aha , nie wiedziałem , że można zmienić na routerze adres MAC … no i wszystko wyjaśnione :smiley:

Pisar jak już wyżej napisałem, MAC może być dowolny.

Zależy od routera.

Dzięki za info koledzy .

Pozdro :slight_smile:

Odpowiedz jest prosta

Prawie każdy router ma opcje KLONOWANIE MAC należy ją włączyć i wpisać tam mac karty która jest przepuszczana.

Usługodawca przez to będzie widział zawsze jedną kartę sieciową a więc i jeden komputer niezależnie ile ich pod router podepniesz staną się one niewidoczne dla usługodawcy.

!!ALE!!

Bedzie widział że między twoim kompem a ich modemem jest wsadzony router ale nie będzie mógł określić co pod niego podpiąłeś.

D-Link , Linksys … coś takiego chciałem

Złączono Posta : 22.11.2007 (Czw) 16:03

Czyli może się skapnąć , i zablokować mi neta ?

Najlepiej by było gdybyś podał administratorowi adres mac routera.

I podał powód że kupiłeś nowego kompa z sieciówką czy nową sieciówkę.

Z routerów polecam NETGEARa.

Sam korzystam z NETGEAR WGR614v6. Kosztował mnie 200zł, ale ma dużo funkcji (m.in. zmienny MAC).

Może ale z doświadczenia wiem że nikt tego nie sprawdza bo musieli by odłączyć przynajmniej 40% swoich użytkowników, a w kablówkach tak właśnie najczęściej dzielą sobie sąsiedzi neta żeby mniej płacić.

Sprawdzić, że są dwa (i więcej) komputery można analizując ruch w sieci (trochę to zawiłe), tylko po co ? Zablokować wystarczy przepustowość i podłączaj sobie i 100 komp. więcej niż przepustowość łącza i tak nie pójdzie.

:slight_smile:

Lub ustawić czas TLL na 1 wtedy router zbije do 0 i klapa