Net nie działa na Windzie XP, a na linuxie działa


(Czaplakin) #1

Witam. Na 1 kompie (w domu mam 3 kompy i neostrada - livebox) mam dwa systemy operacyjne PC Linux OS i Windows XP.

Na PC Linux OS internet działa, a na Windowsie XP nie (być może coś pomieszałem tam). Jak zrobić, żeby na Windzie XP był internet (co tam trzeba wybrać w panelu połączenie sieciowe lub przy przeglądarce IE w opcjach internetowych)?

z góry dz za pomoc....


(Bor1904) #2

Brzmi to jak:

"Sory chłopaki, jade właśnie taką ulicą i gdzie mam skręcić żeby dojechać do domu? Po lewej widze 2 drzewa. Z góry dzięki za pomoc"

Odrobinkę więcej szczegółów.

Pokazuje jakiś błąd ? karta jest włączona? kabel nie jest uszkodzony? możesz pingować brame? możesz pingować się po 127.0.0.1 ? co masz ustawione we właściwościach TCP/IP karty ? livebox ma włączony serwer DHCP ? może to tylko kwestia DNS ?

powodzenia


(Czaplakin) #3

Kabel nie jest uszkodzony i karta jest włączona, bo jak napisałem na tym samym kompie wszystko działa na innym systemie operacyjnym ( na linuxie). Po prostu na windzie nie łączy się z netem. Pingować do 127.0.0.1 mogę, ale do onetu nie (nie odnaleziono hosta onet) (o ile komenda ping onet.pl jest poprawna). Acha jak pisałem mam 3 kompy w domu i na dwóch w tej sieci jest windows i wszystko działa.


(marcin82) #4

Wejdź we właściwości połączenia sieciowego i ustaw tam "Uzyskaj adres IP automatycznie". Rozumiem, że livebox jest połączony z komputerem kablem z wtyczką RJ45 do karty sieciowej?