Net sie rozłącza

Witam wszystkich. Mam problem z netem. Dostawcą internetu jest neostrada, a dokładniej livebox, łącze to 640, rozdzielane na 2 komputery. Po włączeniu komputera i około 3 minutach działania normalnie internetu, przestaje działać :? Zapora wyłączona, aktualizacje również, mam antywirusa Avast Home Edition, jego wyłączenie nic nie daje. Co mam zrobić?? Skanowałem komputer Avastem, wirusów nie ma

ale w ogole nie ma internetu?

moze zapusc ping na onet.pl - trzeba zidentyfikowac problem - moze wina nie lezy po stronie dostawcy

czy na drugim kompie jest tak samo?

jakie systemy?

djibrilcisse987 na dwóch komputerach, podłczonych do liveboxa, nie masz internetu? jeśli na dwóch to dzwoń do tpsa.

a jaki sposób połączenia wybrales dla tych dwóch PC z Liveboxem??

Ale jak (bezprzewodowo ?? )

To że avast nic nie wykrył to nie znaczy że nie ma :stuck_out_tongue:

Daj Logi

sora, zapomniałem napisać, na jednym koputerze starszym jest (XP SP2), a na drugim (XP SP2) nowym po włączeniu komputera jest po 3 minutach i sie rozłącza. Wtedy trzeba zresetować komputer i znów chodzi tylko 3 minuty

czyli na starym jest ok a na nowym (z jakim systemem) jest nie ok?

Nowy komputer jest połączony USB z Liveboxem, a drugi (ten stary gdzie działa) jest bezprzewodowo. Logi zaraz podam

a podlacz go przez skretke…

oki, działa, problem rozwiązany, dzięki :wink:

sprawdz kontrolery magistrali szeregowej. prawdopodobnie masz ustawione ster. usb samoczynnie wyłącza liveboxa. tez tak kiedys miałem z modemem usb:P