Net strasznie wolno chodzi!

Jak w temacie. Net mi strasznie zamula, jak wchodze na np. pclab.pl to dłuuuugo się włącza. Tak samo mam z zasysaniem czegoś. Transf to 5-10kB/s. Mam neo 1mb. Ma ktoś podobny problem, lub wie jak go rozwiązać?

Sprawdź na stronie http://www.speedtest.pl/ jaki masz transfer. Przeskanuj dla pewności system pod kątem obecności wirusów i spyware.

sporadyczne zakorkowania płynności działania internetu są normalką /jak jest rano,wieczorem,w nocy?/

a prędkość ściągania też zależy -skąd…i też różnie w zależności od pory dnia i nocy…

-możesz pobawić się też programem np.TCPOptimizer.exe /znajdziesz na google/-ale ogólnie…

A zależy to od miejsca zamieszkania, bo mieszkam na zadupiu i akurat zaczęły się ferie + piątek?

Jeśli wykluczysz przyczyny mogące tkwić po stronie twojego komputera to winowajcą jest prawdopodobnie dostawca internetu :slight_smile:

Właśnie test zrobiłem na speedtest.pl i oto wyniki:

erozrywka.pl - 51kbps

amazon.com - 64kbps

ebay.pl - 33kbps

wp.pl - 69kbps

mobile.de - 49kbps

onet.pl - 53kbps

yahoo.com - 30kbps

upload speed 142kbps

Net 1.3mb/s, moim zdaniem trochę mało!

Mi chodziło o ogólny test download/upload, po kliknięciu na BEGIN TEST. Prędkości łączenia się z serwerami są niemiarodajne.

LOL wyszło 117kbps na dowload ! 10 razy mniej niż powinno

człowieku jaa mam neo 356tez mam takie problemy!! zauwazylem twój temat zaraz dzwonie do neostrady ccos tu nie tak! z nimi

wynik - 118 kbps

tyle mi wyszło na speed test żal! a mam 356 coś neostrada szwankuje

może obciążenie na łączu… jak zadzwonisz to napisz jaka była odpowiedź z tepsy

ok jutro zadzwonie i napisze jaka była odpowiedz :]

Hej Johny B!

Miałem przedwczoraj taki sam problem. Mam net w sieci osiedlowej (LAN) od prywatnego dostawcy. Prędkości nie przekraczały 17kB/s (zazwyczaj wahają się 220-250kB/s)

Próbowałem różnych metod.

W końcu przeskanowałem kompa Antyvirem (NIS 2k8) i Antyspywarem (Hitman Pro 2.6.0.0 - on używa do skanowania silników kilku aplikacji antyspywarowych) i voila! Po restarcie kompa prędkość netu wróciła do normy. Wykryło jakieś wirusy/spy i usunęło.

Przebar zrobiłem tak jak mówisz… bo miałem taki sam problem…

Usunałem wiry przeskanowałem kompa nod 32 i usunałem wirusy zresetowałem kompa miałem noormalna szybkosc w counter Striku miałem mały ping i w ogole cieszyłem miche :smiley: a dzisiaj włączyłem kompa i znowu mam lagi w counter Strike i powolisię sciągaja pliki ;/

mam ten sam problem net mi woln chodzi chociaz czasami dobrze w counter striku mam najwekszy ping po 100-130.nie wiem co sie dzieje prosze o pomoc

Okazało się, że w moim okręgu wszyscy tak mieli, gdyż była awaria na łączu. U mnie już wszystko ok.