Net wolno chodzi zwłaszcza ściaganie plików

Witam mam problem net i komputer strasznie się spowolnił. Sciągnięcie pliczku 200 kb zajmuje ok 1h Dodam że mam toye 1250 i nie przekroczyłam limitu. Wklejam wiec loga i prosze o sprawdzenie. Jestem totalnie zielona wte klocki wiec prosze o wyrozumialosc i prosta pomoc wrozwiazaniu mego problemu.

Przeskanuj plik:

na stronie http://virusscan.jotti.org/. Jeśli okaże się szkodnikiem to plik usuń ręcznie w trybie awaryjnym, a wpis HJT.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

Przejrzyj:

Głupio zapytam ale nie umie tego zrobić No więc otwieram tą stronke wklejam nazwe tego pliku czyyli to na czerwono i naciskam submit ? on mi pisze ze niem ma takiego pliku to co jam mam zroic?

Z góry dziekuje

Włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów:

Mój komputer => narzędzia => opcje folderów => zakładka Widok => w części Ukryte pliki i foldery zaznacz opcję Pokaż ukryte pliki i foldery => dalej wystarczy tylko potwierdzić klikając Zastosuj i OK.

Potem wchodzisz na stronę http://virusscan.jotti.org/ => u góry klikasz Przeglądaj => szukasz pliku P0620Pin.dll (powinien być w c:\windows lub c:\windows\system32) => zaznaczasz plik i klikasz Otwórz => klikasz Submit i czekasz cierpliwie na koniec skanowania i kopiujesz co jest w części Statistics na stronie i wklejasz na Forum.

Dzieki pięknie zrobiłam jak kazałeś otow wynik. Czekam na kolejne podpowiedzi :oops:

Statistics

Last file scanned at least one scanner reported something about: para_acers_bots_buenos_el_q_me_mando_omar.zip (MD5: 2fd9092eba2298f904be7cf0d02437a4), detected by:

Scanner Malware name

AntiVir X

ArcaVir X

Avast X

AVG Antivirus HackTool.AG

BitDefender X

ClamAV X

Dr.Web X

F-Prot Antivirus X

F-Secure Anti-Virus X

Fortinet HackerTool/ProxyCrack

Kaspersky Anti-Virus X

NOD32 X

Norman Virus Control X

VirusBuster X

VBA32 X

You’re free to (mis)interpret these automated, flawed statistics at your own discretion. For antivirus comparisons, visit AV comparatives

We are not affiliated with any third parties that conduct tests using this service.

Podejrzewam, a wręcz jestem pewien że nie wskazałeś pliku do przeskanowania. Tak więc proszę powtórzyć instrukcję.

a moze teraz naprawde robie wszystko zgodnie ze skazowkami

Service load: 0% 100%

File: P0620Pin.dll

Status: OK(Note: this file has been scanned before. Therefore, this file’s scan results will not be stored in the database)

MD5 64780ce5dc0815647a1167e5ccd034a9

Packers detected: -

le scanned at least one scanner reported something about: USAK1470_248.rar (MD5: e9d8e7b96ec91c4a49375b5930ffa2d5), detected by:

Scanner Malware name

AntiVir TR/Drop.Agent.OE

ArcaVir Trojan.Dropper.Small.Vy

Avast X

AVG Antivirus Dropper.Small.15.AT

BitDefender Trojan.Dropper.Small.VY

ClamAV X

Dr.Web BackDoor.Vatosajan

F-Prot Antivirus X

F-Secure Anti-Virus Trojan-Dropper.Win32.Small.vy

Fortinet W32/Small.VY!tr

Kaspersky Anti-Virus Trojan-Dropper.Win32.Small.vy

NOD32 a variant of Win32/Prorat

Norman Virus Control X

VirusBuster X

VBA32 Trojan-Dropper.Win32.Small.vy

Teraz dobrze wskazałeś plik do przeskanowania.

Usuń ten plik ręcznie w trybie awaryjnym, a podany wpis w HJT. Czyli odnajdujesz plik => klikasz na niego prawym klawiszem myszki => wybierasz Usuń i potwierdzasz usunięcie.

Po wykonaniu pokaż logi, o które prosiłem.

Do trybu awaryjnego wchodzisz tak:

dzieki ze opisałeś to krok po kroku bo inaczej bylo by ciezko:). No więc zrobilam wykasowalam mam nadzieje ze dobrze. ao to nastepny log

i tym jakims 2 programme choc nie wiem czy dobrze bo krótko to trwało

Już jest ok.

… wracając do problemów, o których wspomniałeś w pierwszym poście.

W logach widać, że korzystasz programu Norton AntiVirus. Produkty firmy Symantec, która jest m.in producentem programów z serii Norton bardzo często zamulają system. Dlatego jeśli chciałbyś się pozbyć tego problemu to radziłbym zastanowić się nad zmianą programu zabezpieczającego. W wyborze odpowiedniego programu pomocny może być Ci ten temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=60116

Proponuję po prostu poczekać kilka dni, ponieważ może to tylko jakieś przejściowe problemy Twojego łącza. A jeśli jednak problem nie ustąpi - skontaktuj się w tej sprawie z prowiderem.

Możesz przejrzeć:

Nie wiem jak ci dziękować. Miałam AVG nie mail uaktulniej czy jakoś mysle nad avastem bo jest darmowy Chcialam go dzis zainstalowac ale pisza ze gryzie sie znortonem wiec odinstaluje nortona i zainstaluje avast. Myślosz ze to dobre rozwiązanie? A i kozystam zccleaner i Ad-Aware SE Plus bo sa mi przyjazne:) Dzieki jeszcze raz wielkie za rozwiazanie problemu

Jak już wywalać Nortona to czytasz to > Usuwanie programu marki Norton za pomocą narzędzia SymNRT..

I czyścisz rejestr przed instalacją nowego antywira :slight_smile:

hmm nadal ściąganie plików jest powolne. Mojej kumpeli z mojego bloku co ma taki sam net chodzi z50 razy szybciej:( Smuci mnie to skanuje tego kompa czym sie da i raz mi cos najduje raz nie ale wszystko usowam. Co tu jeszce mozna z tym zrobic ? ktos wie?

Co dokładnie znajduje?

Przeskanuj http://www.ewido.net/en/ i wrzuć raport.

________________________________________________

ewido anti-spyware online scanner

http://www.ewido.net

__________________________________________________

Name: TrackingCookie.Adocean

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@ad.adocean[2].txt

Risk: Medium

Name: TrackingCookie.2o7

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@msnportal.112.2o7[1].txt

Risk: Medium

Name: TrackingCookie.Adocean

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@my.adocean[2].txt

Risk: Medium

Name: Adware.Ezula

Path: HKU\S-1-5-21-1645522239-1993962763-1343024091-1003\Software\eZula

Risk: Medium

Name: TrackingCookie.Tradedoubler

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@tradedoubler[1].txt

Risk: Medium

Name: Adware.EZula

Path: C:\System Volume Information_restore{8B1EECAE-E837-494F-BC63-24C7CDC4FDF3}\RP556\A0199880.exe

Risk: Medium

hmm to jkaies szpiego chyba Jak to wywalić? Prosze o pomoc Tylko do mnie jak krowie n agranicy bo niekumata jestem informatycznie:( Z góry dziękuje

Kliknij prawym klawiszem myszki na Mój komputer => wybierz Właściwości => przejdź na zakładkę Przywracanie systemu => zaznacz opcję Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach i dalej tylko potwierdź.

Start => uruchom => wpisz regedit i kliknij OK => przejdź do klucza:

HKEY_USERS\S-1-5-21-1645522239-1993962763-1343024091-1003\Software

i skasuj z prawokliku eZula.

Potem możesz włączyć przywracanie systemu i przeskanować ponownie AVG.

Otwożylam co kazałeś ale wtym KEY_USERS\S-1-5-21-1645522239-1993962763-1343024091-1003\Software nie ma żadnej eZula a ukryte foldery są właczone:(

Poszukaj dokładnie - powinien być taki wpis.

Jeśli jednak nie znajdziesz to przeskanuj ponownie AVG i wklej nowy raport.

To rejestr, a nie eksplorator windows więc włączenie pokazywania ukrytych plików i folderów w ogóle nie jest potrzebne.

dzieki znalazlam i usunelam:) Myślisz że juz teraz bedzie dobrze?

__________________________________________________

ewido anti-spyware online scanner

http://www.ewido.net

__________________________________________________

Name: TrackingCookie.Adocean

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@ad.adocean[2].txt

Risk: Medium

Name: TrackingCookie.Yieldmanager

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@ad.yieldmanager[1].txt

Risk: Medium

Name: TrackingCookie.2o7

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@msnportal.112.2o7[1].txt

Risk: Medium

Name: TrackingCookie.Adocean

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@my.adocean[2].txt

Risk: Medium

Name: TrackingCookie.Revenue

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@revenue[2].txt

Risk: Medium

Name: TrackingCookie.Information

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@searchportal.information[1].txt

Risk: Medium

Name: TrackingCookie.Tradedoubler

Path: C:\Documents and Settings\Teresa1\Cookies\teresa1@tradedoubler[1].txt

Risk: Medium

Nie myślę, a jestem pewien :slight_smile: