Netbook 1gb czy 2gb RAM?

Witam

Zamierzam w najbliższym czasie zakupić netbooka. Wybór padł na Asusa Eee PC 1005HA M, którego znalazłem w dwóch wersjach: z 1GB Ram i 2GB Ram:

http://www.allegro.pl/item868247699_eee … zarny.html

http://www.allegro.pl/item868249602_eee … zarny.html

Czy opłaca mi się dokładać te 150 zł dla dodatkowego 1gb ramu ? Czy będzie duża różnica w wydajności ?

Pozdrawiam

Nie ma obecnie netbooka z fabrycznie instalowaną pamięcią 2GB, 1GB jest na stałe wlutowany w netboka a 1 dodatkowo dokładany. Zaktualizuje podpis to sobie zerkniesz na podstawie Wind U100.

Czyli rozumiem, że jak kupię wersję 1gb, to w każdej chwili będę mógł sobie dodatkowe 1gb dołożyć ? Jeśli tak, to co wtedy z ewentualną gwarancją ?

Jeżeli sam będziesz wkładać dodatkową pamięć to możesz stracić gwarancje, po za tym ja bym brał tego z 2GB ram.

Jak od nich kupujesz to też oni zrywają plomby a są one dla Ciebie żebyś wiedział że nic wcześniej nie było przy nim robione.

Kość Kingstona: ceneo model, wg. Kingstona w tym modelu jest wyjmowana też ta pierwsza.

Ale powiedzieć ci coś o tym modelu, brudzi się jak nie wiem każde dotknięcie na nim widać.

np: 1

linki:

http://www.mobimaniak.pl/16015/starcie- … najlepszy/

http://www.videotesty.pl/recenzja/157/A … PC-1008HA/

Mój netbook

Początkowo zakładałem, że na netbooka nie wydam więcej niż 1200 zl. Netbook na pewno nie będzie służyl mi jako odtwarzać wysokiej jakości filmów. Nie będę też na nim grał, więc nie chcę wydawać ok. 1700 zł na netbooki z ION. Co do brudzenia się, specjalnie mi to nie przeszkadza ; p A zdecydowałem się na ten model ze względu na bardzo dobrą baterię oraz opinie i testy, które mówią, że jest wydajny ( m.in. z tej strony: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-As … 686.0.html ). Chyba nie jest to zły wybór, jak myślicie ?

Wybór zły nie jest. Zawsze lepiej mieć więcej pamięci niż mniej. Choć ja po swoim nie widzę, żeby dodatkowe 1GB coś zmieniło, bo teraz netbook jest naprawdę szybki. Te 2GB to chyba ma sens jak ktoś będzie miał viste lub sevena za system, to wtedy owszem pewnie poczuje różnicę :smiley:

Przydaje się jeśli masz wiele programów uruchamianych wraz z systemem, na antywirus, batterybar, uTorreent, Jdownloader, i inne w trey-u, a część ramu można użyć dla programu eBoostr.