Netbook Acer Aspire One D255E - problem z RAM-em

Mam problem z netbookiem Acer Aspire One D255E. Otóż kupiłem go wyposażonego w 1 GB RAM-u. Uznałem, że to oczywiście za mało, by Windows 7 Starter x86 mógł działać dobrze. Komputer ma tylko jedno gniazdo na pamięć RAM, więc postanowiłem kupić 2 GB w jednym module. Zakupiłem ową kość na Allegro od rzetelnego sprzedawcy. Facet przysłał mi kość 2 GB DDR3 PC3 8500. Zainstalowałem ją i… niestety ale netbook nie bootuje się. :frowning: Sprawdziłem tą fabrycznie zamontowaną i okazało się, że to moduł PC3 10600. Poprosiłem o wymianę. Wszystko przebiegło bez problemu i dostałem kostkę DDR3 PC3 10600. Niestety po zainstalowaniu modułu ta sama sytuacja - sprzęt nie bootuje.

Sugestia od sprzedawcy - upgrade BIOS-u. Niestety, ale nie mogę znaleźć na stronie support.acer.com owego modelu :frowning:

Czy mógłby ktoś pomoc? Jakieś sugestie?

Proszę o pomoc.

http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers

> Netbok

> Aspire One

> AOD255E

http://www.ec.kingston.com/ecom/configu … najd%C5%BA

Dedykowane kości Kingstona jeszcze mnie nigdy nie zawiodły - mogę powiedzieć w ciemno, że będzie działać!

:roll:

Faktycznie! Ale jestem niedowidzący :stuck_out_tongue: Ja szukałem modelu zaczynającego się od D255E, a tam jest AOD255E.

Teraz spojrzałem jeszcze raz i już zauważyłem.

Dzięki!

Zobaczymy czy coś zdziałam.

Dam znać.

Dodane Śr, 12 października 2011, 00:07

Jak mi nie pomoże upgrade BIOS-u, to spróbuję zamienić z kostki z moim Samsungiem NF210. Ale tam chyba mam GoodRAM. Jutro popróbuję. Dzięki za odzew.

Dobrej nocy. Uciekam.

Dodane Śr, 19 października 2011, 00:00

Wracam z powrotem do tematu. Nie miałem przez kilka ostatnich dni dostępu do netu, więc nie mogłem powiedzieć jak sprawa się ma.

Niestety, ale flashowanie BIOS-u nic nie dało. :frowning: Komputer nadal z kostką Hynixa czy tez GoodRAM-a nie bootuje się. Te same kostki działają w moim Samsungu NF210 bez problemu.

Czy są może jeszcze jakieś rozwiązania, które mógłbym wypróbować zanim zakupię wspomniane powyżej dedykowane 2 GB od Kingstona?

Próbowałem coś wygooglować, ale nic sensownego nie udało mi się znaleźć :frowning:

Dodane Pt, 28 października 2011, 19:44

Kupiłem te dedykowane kości. Działają. Dzięki.