Netbook Acera z Windowsem 7 Ultimate nie widzi sieci WiFi

(Wrubel55) #1

Kupiłem niedawno netbooka ACER ASPIRE ONE d260. Standardowo był na nim zainstalowany Windows 7 Starter, ale z racji tego, że mam dostęp do wersji Ultimate postanowiłem zmienić system operacyjny na tę właśnie wersję.

No i tutaj zaczęły się problemy. Po zainstalowaniu Win7 Ultimate karta WiFi zaczęła działać niezwykle losowo. Czasem łączy się bez problemu z domową siecią, czasem po kilku minutach transfer spada do bardzo niskiego i co chwila przerywa połączenie, ale jednak najczęściej po prostu nie wykrywa żadnej sieci. Oprócz tego od tamtego momentu system wykrywa każde urządzenie podpięte pod jeden z portów USB (ten pojedynczy, po prawej stronie), jako "nieznane urządzenie".

Próbowałem już przeinstalować system, odinstalować i zainstalować sterowniki karty, oraz restartu routera. Nie jest to problem z samym routerem, ponieważ mam w domu jeszcze 3 inne laptopy, które działają bez problemu (systemy operacyjne: Windows Vista, Windows XP Proffesional i Windows7 Ultimate)

Nie chcę oddawać netbooka do serwisu, ponieważ jest mi potrzebny. I uprzedzam sugestie: WiFi nie jest wyłączone żadnym przełącznikiem.

Karta sieciowa to Atheros AR5B95 Wireless Network Adapter

(Namekxxx) #2

Zacznijmy od początku, jaka wersja sterowników, bo dam rękę uciąć, że to przez stery :lol: ?

(Wrubel55) #3

9.0.0.173

(Namekxxx) #4

No to 'zainwestuj' w nowsze. Najnowsze to 9.1.0.314.

http://www.kbench.com/software/?flag=1& ... =&no=42072

Ściągniesz je, klikając w ten niebieski przycisk.

(Frog) #5

Wrubel , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Wrubel55) #6

Hem... To chyba nie to. Po zainstalowaniu jedyna różnica polega na tym, że najpierw wykrywa multum sieci (mieszkanie w bloku i co drugi sąsiad ma sieć bezprzewodową), łączy się z moją, a po kilku sekundach pojawia się komunikat "możesz mieć ograniczony dostęp do sieci" i sieci zaczynają znikać z listy jedna po drugiej. Efekt końcowy jest taki sam - nie widzi żadnej sieci.

(Namekxxx) #7

Jak wykrywa multum sieci, to znaczy, że poprawili sterowniki na przestrzeni od 9.0.0.173 do 9.1.0.314 (bo drodze była masa innych wersji). Sam mam kartę Atherosa wbudowaną, bodaj 5007EG i nie miałem takich problemów, choć z każdą wersją sterów widziałem poprawę w działaniu WiFi (na 'windowsowej' wersji sterowników, czasami bywało i tak, że mnie rozłączało po kilku godzinach).

Ostatnio pojechałem konfigurować nowy router i robić sieć domową w WiFi do znajomego, to wszystko poszło cacy, tylko nie karta Atheros'a 507EG, która za ch.lerę (na Viście) nie chciała się połączyć z siecią. Co ja się nie namordowałem, aż w końcu pomyślałem o sterownikach. Ściągnąłem na drugim kompie, na pendrive i jak ręką odjął - wszystko śmiga.

W takim razie, na Twoim miejscu sformatowałbym gada i wszystko od nowa + te najnowsze sterowniki.

(Wrubel55) #8

Chyba będę musiał, choć strasznie tego nie chcę.

Natomiast zauważyłem pewną zasadę: kiedy uaktualniam jakiekolwiek sterowniki, lub instaluje nowe to WiFi śmiga mi bez problemu. Aż do ponownego włączenia komputera.

(Namekxxx) #9

Tym bardziej go sformatuj xD. Czasem się zdarza, że z nadmiaru 'syfu' na kompie, dzieją się takie, czy inne jajca.

Najlepiej, jakbyś 'skołował' sobie nietykaną płytkę z Windowsem 7 Starter, bo ta którą masz (lub też partycja recovery) jest pełna zbędnych programów Acera + jakieś programy do filmów, antywirusy itp. Nie mylę się :lol: ?

Najlepiej czysta płyta Startera + najnowsze sterowniki do wszystkiego i będzie git.

(Wrubel55) #10

ze Starterem może być problem. Ale spróbuje jutro z Ultimate. Dam znać z jakim efektem.

(Namekxxx) #11

Każdą edycję Windowsa 7 na DVD można przerobić na inną, odblokowując ją... można o tym przeczytać w googlach, ale pisali o tym również na chip.pl czy pcworld.pl. Chodzi o usunięcie jednego pliku z obrazu płyty i dzięki temu, przed instalacją Windowsa, po załadowaniu płyty wyświetla się dodatkowe okno wyboru wersji Windowsa (w x86 będziesz miał Starter, Home Premium, Professional, Ultimate, ale o dziwo również Home Basic, który oficjalnie nie jest sprzedawany).