Netbook Acera z Windowsem 7 Ultimate nie widzi sieci WiFi

Kupiłem niedawno netbooka ACER ASPIRE ONE d260. Standardowo był na nim zainstalowany Windows 7 Starter, ale z racji tego, że mam dostęp do wersji Ultimate postanowiłem zmienić system operacyjny na tę właśnie wersję.

No i tutaj zaczęły się problemy. Po zainstalowaniu Win7 Ultimate karta WiFi zaczęła działać niezwykle losowo. Czasem łączy się bez problemu z domową siecią, czasem po kilku minutach transfer spada do bardzo niskiego i co chwila przerywa połączenie, ale jednak najczęściej po prostu nie wykrywa żadnej sieci. Oprócz tego od tamtego momentu system wykrywa każde urządzenie podpięte pod jeden z portów USB (ten pojedynczy, po prawej stronie), jako “nieznane urządzenie”.

Próbowałem już przeinstalować system, odinstalować i zainstalować sterowniki karty, oraz restartu routera. Nie jest to problem z samym routerem, ponieważ mam w domu jeszcze 3 inne laptopy, które działają bez problemu (systemy operacyjne: Windows Vista, Windows XP Proffesional i Windows7 Ultimate)

Nie chcę oddawać netbooka do serwisu, ponieważ jest mi potrzebny. I uprzedzam sugestie: WiFi nie jest wyłączone żadnym przełącznikiem.

Karta sieciowa to Atheros AR5B95 Wireless Network Adapter

Zacznijmy od początku, jaka wersja sterowników, bo dam rękę uciąć, że to przez stery :lol: ?

9.0.0.173

No to ‘zainwestuj’ w nowsze. Najnowsze to 9.1.0.314.

http://www.kbench.com/software/?flag=1& … =&no=42072

Ściągniesz je, klikając w ten niebieski przycisk.

Wrubel , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hem… To chyba nie to. Po zainstalowaniu jedyna różnica polega na tym, że najpierw wykrywa multum sieci (mieszkanie w bloku i co drugi sąsiad ma sieć bezprzewodową), łączy się z moją, a po kilku sekundach pojawia się komunikat “możesz mieć ograniczony dostęp do sieci” i sieci zaczynają znikać z listy jedna po drugiej. Efekt końcowy jest taki sam - nie widzi żadnej sieci.

Jak wykrywa multum sieci, to znaczy, że poprawili sterowniki na przestrzeni od 9.0.0.173 do 9.1.0.314 (bo drodze była masa innych wersji). Sam mam kartę Atherosa wbudowaną, bodaj 5007EG i nie miałem takich problemów, choć z każdą wersją sterów widziałem poprawę w działaniu WiFi (na ‘windowsowej’ wersji sterowników, czasami bywało i tak, że mnie rozłączało po kilku godzinach).

Ostatnio pojechałem konfigurować nowy router i robić sieć domową w WiFi do znajomego, to wszystko poszło cacy, tylko nie karta Atheros’a 507EG, która za ch.lerę (na Viście) nie chciała się połączyć z siecią. Co ja się nie namordowałem, aż w końcu pomyślałem o sterownikach. Ściągnąłem na drugim kompie, na pendrive i jak ręką odjął - wszystko śmiga.

W takim razie, na Twoim miejscu sformatowałbym gada i wszystko od nowa + te najnowsze sterowniki.

Chyba będę musiał, choć strasznie tego nie chcę.

Natomiast zauważyłem pewną zasadę: kiedy uaktualniam jakiekolwiek sterowniki, lub instaluje nowe to WiFi śmiga mi bez problemu. Aż do ponownego włączenia komputera.

Tym bardziej go sformatuj xD. Czasem się zdarza, że z nadmiaru ‘syfu’ na kompie, dzieją się takie, czy inne jajca.

Najlepiej, jakbyś ‘skołował’ sobie nietykaną płytkę z Windowsem 7 Starter, bo ta którą masz (lub też partycja recovery) jest pełna zbędnych programów Acera + jakieś programy do filmów, antywirusy itp. Nie mylę się :lol: ?

Najlepiej czysta płyta Startera + najnowsze sterowniki do wszystkiego i będzie git.

ze Starterem może być problem. Ale spróbuje jutro z Ultimate. Dam znać z jakim efektem.

Każdą edycję Windowsa 7 na DVD można przerobić na inną, odblokowując ją… można o tym przeczytać w googlach, ale pisali o tym również na chip.pl czy pcworld.pl. Chodzi o usunięcie jednego pliku z obrazu płyty i dzięki temu, przed instalacją Windowsa, po załadowaniu płyty wyświetla się dodatkowe okno wyboru wersji Windowsa (w x86 będziesz miał Starter, Home Premium, Professional, Ultimate, ale o dziwo również Home Basic, który oficjalnie nie jest sprzedawany).