Netbook Asus 1215B. E-450 a E-350


(Kdryja) #1

Witajcie!

Nie bardzo wiedziałem gdzie umieścić ten temat, ale zdecydowałem, że zrobię to tutaj. Jeżeli jego miejsce jest gdzieś indziej, proszę o przeniesienie.

Przejdźmy do sedna sprawy. Tydzień temu sprawiłem sobie netbook'a firmy Asus, model 1215B (http://allegro.pl/asus-1215b-2x1-6ghz-h ... 48804.html). Miał on mi głównie służyć do klepania programów w C++, czasem podłączenie do telewizora w celu odtworzenia zdjęć/filmu, Photoshop'a no i czasem jakieś mniejsze gierki. Wszystko pięknie, netbook przyszedł tylko, że na moje nieszczęście (albo szczęście) w złym kolorze (miał być matowy, a przyszedł lśniący). Incydent zgłoszony do firmy, możliwość zwrotu ew. dorzucą etui gratis. Oczywiście nie rozpakowywałem, nie ruszałem i wciąż mam możliwość zwrotu.

W międzyczasie, w sprzedaży pojawił się model z procesorem E-450 i ze zwiększoną pamięciom RAM o 1GB (http://allegro.pl/asus-eeepc-1215b-e450 ... 37029.html). Model ten jest droższy o 70zł (+30zł które bym zyskał na etui). Tylko zauważyłem mały haczyk. Mianowicie model ten nie zawiera portu USB 3.0. Ok, telefon wykonany (dwukrotnie) i podobno nastąpiła pomyłka w aukcji - port USB 3.0 JEST zamontowany w rzeczonym netbook'u (tylko jak nie poprawili tego na allegro, tak tego nie zrobili).

I tu się pojawia moje pytanie. Czy różnica w ilości RAM i procesorze będzie bardzo widoczna? Duża będzie różnica w wydajności? Warto wymienić, dopłacając 100zł? Chciałbym na tym "kieszonkowcu" odpalić Minecraft'a i może jak się uda Modern Warfare 3 (Modern Warfare 2 podobno chodzi płynnie na wersji z E-350 ).

Czekam na Wasze porady, bo ja już nie wiem co robić :<