Netbook ASUS Eee PC 1005P N450 nie mogę zainstalować systemu


(jarmk) #1

Witam. Kupiłem córce netbooka bez systemu i od 4 godzin się męczę żeby wrzucić w niego XP-ka. Podłączyłem przez USB zewnętrzny napęd i niby instalacja rusza poprawnie i trwa ładowanie plików, ale po minucie pojawia się najpierw czarny ekran, potem niebieski z napisem:

Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeżeli pierwszy raz widzisz ekran błędu ...itd., itd....

i na tym koniec...wymieniłem płytę, wrzuciłem potem system na pendrivea i to samo...co jest...? Jak zainstalować na system ? Proszę o pomoc.


(Kyrzi20) #2

Witam!

Czy mógłbyś podać treść niebieskiego ekranu, np. fotografię?

Pozdrawiam,

Marek

I przy okazji:

>>http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=zNIiqr35mY7CBZCp&content=download<<


(Kryszek11) #3

Masz dysk na sata musisz na początku instalacji systemu załadować sterowniki naciskając f6 w xp ładuje sie je za pomocą dyskietki w windows 7 można już na penie albo z płytki czyli musisz wziąć płytke dołączoną do notebuka znaleźć na niej folder botdrv i wypakować pliki za pomocą winrara może sie inaczej nazywać albo sciągnąć najnowszy ze strony producenta zaopatrzyć się w napend dyskietek na usb i wciskać f6 przy instalacji bendzie pisać u dołu wciśnij f6, jeszcze można zintegrować sterowniki z płytką za pomocą nlite ale czasem to niedziała.


(jarmk) #4

Tak, dzięki Panowie za pomoc, już doszedłem z tym notbookiem....6 godzin "walki" i kupa nerwów...pierwszy raz spotkałem się z takim cudactwem...