Netbook - czy warto?

Witam,

Mam pytanie: przymierzam się do zakupu netbooka. Wiadomo, że od sprzętu takich rozmiarów nie można oczekiwać kolosalnych osiągów - zależy mi na tym aby był w stanie bezproblemowo obsłużyć przeglądarkę internetową z kilkunastoma kartami (lub np. dodatkiem “Update scanner”) i edytor tekstu.

Czy Waszym zdaniem netbook jest dobrym rozwiązaniem dla zaspokojenia moich potrzeb? Ciekaw jestem też jak wygląda sprawa ergonomii pracy na netbooku - czy mały ekran nie jest męczący…?

Według mnie nie warto - przeglądanie stron czy pisanie dokumentów w Wordzie, o pracy z Excelem nie wspominając, to katorga, nawet nie ze względu na rozmiary ekranu, a raczej na jego małą rozdzielczość (zazwyczaj nie masz nawet 640 pikseli w pionie, a to znaczy, że niektóre okienka komunikatów nie będą wyświetlane w całości) :evil:

Ale patrząc na wymiary i czas pracy na baterii - jak najbardziej tak :smiley:

Jeśli Ci chodzi o samą moc sprzętu to nowe netbooki bez problemu poradzą se z przeglądarką, officem itp, jeśli chodzi o przyjemność pracy to nie wiem, kiedyś siedziałem chwile na netbooku to wydawało mi się ok, ale tak dłuższa praca nie wiem czy nie będzie męcząca, pozdro