Netbook do 1000-1400 zł

(Mskitek) #1

Witam!

Planuję zakup netbooka, zastosowanie - dla studenta czyli raczej programy biurowe i programy typu CaRMetal. Chciałbym, aby cena nie była zbyt duża. Netbook musi mieć na pewno Wi-Fi i raczej Windows 7 (bo na androida jeszcze za wcześnie :D).

A może polecacie poczekać na tablety np. Samsunga z klawiaturą QWERTY (te prezentowane na CES)?

Liczę na Waszą pomoc :).

(pakierhakierxd) #2

Ja tego co mam w opisie kupiłem na allegro nówkę z przesyłką i gwarancją za 765zł z playa jest i polecam długo trzyma na baterii najczęściej 5-6h z wifi lub internetem mobilnym i dobrze działa

Dzisiaj oglądałem na nim 2 filmy po podłączeniu pod tv razem 3 godziny pozostało jeszcze 50 % baterii to drugie tyle by wytrzymał

Plus jego to matowa matryca tylko na takie patrz bo inaczej nic na słońcu nie będziesz widzieć

Jak kupisz takiego za niską cenę to możesz sobie jeszcze dokupić myszkę bezprzewodową,2gb ram,pokrowiec i będzie spoko zestaw:D

Jeszcze fajny jest samsung n150 można dostać wersje z wbudowanym modemem z plusa:)

(Jarek Maj) #3

Hmm jak chcesz mieć fajny bajer to tablet można sobie pograć w ciekawe gierki. Ale jak coś do pracy to tylko netbook. Ostatnio kupiłem siostrze netbooka MSI Wind U135 N455 2G-DDR3 250 IntelHD 7,5H Nic lepszego w tej cenie nie ma. Tylko że nie ma Windowsa ale to chyba lepiej sobie samemu wybrać co komu pasuje zobaczyć jak działa. A jeśli właśnie chodzi o działanie to się zdziwiłem ze ten mały laptopek tak sprawnie działa i radzi sobie z win 7 bez problemu.

O tu masz nawet taniej http://allegro.pl/msi-wind-u135-n455-2g ... 51265.html

(pakierhakierxd) #4

Ale tableta nie znajdzie w takiej cenie:P

Galaxy Tab lub Ipad dużo kosztują ale ja i tak wolę netbooka mogę pod tv podłączyć itp:P

Windows 7 starter działa w miarę z 1gb ramu da się pracować ale jak chcesz pograć to przydało by się te 2gb

ja to zainstalowałem gta2,gta3,csa i w miarę się gra tylko właśnie czasem ramu brakuje:P

Wiesz co ten mój hpek ma podobny konfig do tego msi i mam legalny system

Procesor ten sam,Dysk taka sama pojemnośc,ram trochę wiecej i ddr3 ale to tanie,grafa ta sama,kamerę internetową mam i czytnik kart,bluetotha nie ma ale to nie problem kupić małego:P,wifi też w n,bateria może troszkę dłużej trzyma ale już mi 6 godzin starcza:P

Nie wiem tylko jaki ma ekran czy matowy czy błyszczący bo jak błyszczący to lipa :slight_smile:

Polecam tego co mam:P tańszy i z systemem a konfiguracja podobna

zresztą netbooki wszystkie mają podobne konfiguracje

Tylko te z większym ekranem 12 cali czasem mają lipne procki

Można kupić też z lepszą grafiką ion wtedy można pograć itp. ale pewnie krócej na baterii będzie trzymać

(Mskitek) #5

Nie potrzebuję do gry, tak jak pisałem tylko programy biurowe i 'lekkie' graficzne (do wykonywania rysunków z geometrii np.). Fajny jest ten MSI, bo ma więcej RAMu niż Samsung N150.

Jak macie jeszcze jakieś propozycje to proszę :stuck_out_tongue:

(Micoud81) #6

Ja radziłbym i brać takiego http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1316574. Jest to moim zdaniem najbardziej opłacalny laptop.

(pakierhakierxd) #7

Netbook:P

(Huba4) #8

Ja bym wziął ten i dokupił 2GB RAMu

http://allegro.pl/asus-eee-pc-1015pem-n ... 00606.html

W tej cenie to chyba teraz najwydajniejsza opcja.

(pakierhakierxd) #9

Minus brak systemu ...

(Mskitek) #10

Z systemem jest o wiele bardziej opłacalny. Ten MSI najciekawszy jak na razie :P.

(Judykator) #11

A co myślicie o czymś takim:

http://www.digicomp.pl/produkt/acer_asp ... 33&cID=453

(pakierhakierxd) #12

Powiem ci tyle tego netbooka tego znajdziesz nówkę na allegro za ok. 800zł

Plus jego to modem

Ale już trochę jest stary

Ma Xp nie 7,starszej generacji procesor pożerający więcej energii,dysk słaby możesz spokojnie mieć 250gb,Matryca błyszcząca słaba widocznośc na słońcu... nie powinna być taka montowana w czymś co się nosi:P

Słaba karta do netu typu g i słaba grafa:P

Taki jak ja mam hp 110 ma nowszy procesor,dysk 250gb,matrycę matową,kartę typu g i nowszą grafę :stuck_out_tongue:

Jeszcze 1 plus mniejsza waga chyba 1.2 kg

(freedom) #13

Akurat XP w netbooku to plus, tyle, że jest spotykany w słabszych konfiguracjach.

(pakierhakierxd) #14

Ja wolę W7,xp mi się częściej psuł:smiley:

(Judykator) #15

A co myślcie o tym:

http://www.amazon.com/gp/product/B004GI ... PDKIKX0DER

Pewnie spolszczyć systemu się nie da?

No i ciekawe kiedy będzie dostępny. Może też w Polsce?

(pakierhakierxd) #16

Spolszczyć się ale jeśli to nie windows 7 ultimate to będzie to złamanie warunków licencji:P

(Mskitek) #17

Witam!

Odnawiam temat.

Zastanawiam się nad ASUS EEE PC 1015P (bateria 11h), ale nie mogę znaleźć go w żadnym sklepie oprócz Allegro.

Jakie jeszcze polecacie netbooki z baterią conajmniej 11 godzin. Może coś od Samsunga?

Co dziwne inne modele EEE PC, które są dostępne w sklepach np. 1015PN w specyfikacji mają baterię 10 godzin, mimo że jest to teoretycznie ta sama 6 komorowa. Przypominam ja potrzebuję co najmniej 11 godzin trzymającą baterię.

Proszę o pomoc :).