Netbook do 1300

witam,

mam dylemat co do wyboru netbooka, mam na oku kilka modeli :

Asus EeePC 1201N

Asus EeePC 1101HA

Samsung NC20

MSI Wind U100PLUS-003PL

Asus Eee PC 1008HA

Eee PC 1005HA

teraz mój wywód, szczerze to wolałbym wybierać z dolnej trójki. górna trójka to sprzęt za powyżej 1500 zł z konfigiem i tak marnym, za wyborem przemawia tylko trochę większa matryca, tylko ze w tej cenie można już dostać normalnego laptopa.

przeznaczenie? to głównie mobilność, internet, przeglądanie stron, poczta, gg - w gry nie gram.

może ktoś mi pomóc przy wyborze? preferowałbym coś dobrego z 11’6 lub 12’1 [wiem ze dolna trójka to 10’1 - zniosę to jakoś] , najwyżej dorzucę fundusze, tylko nie wiem czy warto?

użytkuje ktoś na codzień taką mobilną ‘zabawkę’?

dziękuje za opinie.

Mam Samsunga N130 i jestem z niego zadowolony. Początkowo chciałem kupić Asusa ale jak go zobaczyłem od razu nie spodobała mi się klawiatura. Była ona … hmmm ciężko określić, klawisze są inaczej odlewane z formy niż klasyczne laptopowe.

Samsung chwali się LEDowym podświetleniem matrycy, no i jak wierzyć logice siedzi tam matryca Samsunga czyli dobra matryca. Pracuje spokojnie 5 godzin na baterii - w tej chwili stale podłączony do sieci, bez akku. Dobre wykonanie, przyciski w porządku, ATOM oczywiście, grafika marna jak w prawie każdym, 1 GB ramu - prawie jak w każdym, WinXP - prawie jak w każdym. Dałem za niego przed świętami - 1100 w Vobisie.

Trzeba się przyzwyczaić do małej matrycy bo ma 600pix i nie mieści się czasem grafika. Zdarzyło się, że musiałem chwilowo zmienić rozdzielczość na wyższą, bo mi okienko z zamykaniem usiekło poza obszar matrycy np. GG - jest długie.

Oprócz małej mocy przerobowej i matrycy - domeny netbooków, chwalę sobie sprzęt i wygodę pracy.

Ja mam MSI-ka jak w opisie, troszkę może przeszkadza 6-calowa bateria ale jest z tego profit :lol: Klawiatura ok, ale trzeba się przyzwyczaić do korzystania z klawisza funkcyjnego. Idealne do korzystania z forum, gg, torrentów (P2P tp.). W Operze jest coś takiego jak dopasowanie stron więc nie ma problemu z niedopasowaną stroną czy zbyt dużą grafiką. Grafika beznadziejna, niestety nie jest to ION od Nvidii, w Battlefield Heroes jakaś kilka klatka na sek. więc nawet pograć się nie da.

Zanim kupisz błyszczącego ASUS-a typu piano black zobacz jak będzie on wyglądał jak go po dotykasz i poobracasz, efekt opalcowania że szok.

Z korzystania z aplikacji nie ma żadnego problemu, antywirus NIS, Daemon Tools, Office 2003. Radzi sobie nawet z filami avi/xvid ale już z MKV 720 się tnie. Zła pozycja w łóżku skutkuje bólami pleców :wink:

bardzo przekonała mnie ósemka ale zagłebiając się bardziej w nią na minus jest kiepska bateria w porównaniu z piątkę, brak 3g, bluetootha, bateria w 8 jest nie wyjmowana, wiec jak padnie to juz netbook idzie do wymiany.

model 1005HA-H jest ciekawym kompromisem lub u100 plus , white. który będzie lepszy?

Wszystko da się wymienić :slight_smile:

A ja mam Acera D250 i sobie też chwale :smiley:

Zaraz usłyszę, żę to tylko acer ale nie wiem skąd ta opinia, to już mój kolejny acer i z każdego jestem zadowolony.

Największą jego zaletą jest chyba wygląd (subiektywna ocena) oraz wymiary: po złożeniu jest naprawdę cieniutki. Parametry jak każdy netbook czyli do netu, muzyki, filmu i offica w zupełności wystarczy a i w colina 2 można pograć :smiley:

Ze swojej strony właśnie go wam polecę, bo dla mnie asus jest bardzięj wątpliwą marką niż acer, ale czy ja każę zgodzić się ze mną :?: :smiley: