Netbook HP Mini -Note => warto brać?


(Piotr Szymanski) #1

Witam

W niedługim czasie myślałem nad kupnem mini-notebooka /czyt.netbooka/. Myślałem na MSI WIND U100, jednak w Erze od 24 listopada w ofercie blueconnect wchodzi netbook HP Mini-Note 2133. Całość kosztuje na 24 m-ce 89 zł i pewnie dadzą limit 1GB co oznaczałoby że koszt netbooka wynosiłby tylko 720 zł! /(89-49)*24; 30*24=720 zł/. Na blueconnecta miałbym chętnego, więc właściwie spłacałbym tylko tego netbooka.

I teraz hmm... Jak przeglądałem fora to poważnym mankamentem jest to, że laptop jest oparty na procesorze VIA (o zegarze 1,6 GHz) co daje podobnoż mniejszą wydajność , za to ma najsolidniejszą obudowę ze wszystkich netbooków, bo stalową. Ponieważ jednym z moich wymagań będzie przeglądanie neta na świerzym powietrzu, więc związku z tym netbook powinien mieć dobrą baterie. Aha, z netbookiem jest dołaczony Win XP Home.

Myślicie, że wziąść go w Erze czy może lepiej kupić innego netbooka?


(system) #2

lepiej kup coś innego bo to co era daje to najczęściej jakieś złomy. poczekaj do nowego roku bo asus planuje wypuścić na rynek nowe modele Ee Pc i wtedy możesz wybrać co lepszego


(Malydragon) #3

Mini-Note 2133 jest to sprzęt który strasznie się nagrzewa i dość krótko trzyma na baterii więc decyzja jest tego typu czy za - jak twierdzisz - 720 zł opłaca się go kupić/czy znajdę w tej cenie inny sprzęt bo jak miałbym kupić go za gotówkę to jednak znalazłbym coś bardziej godnego uwagi


(Piotr Szymanski) #4

Powiem szczerze, że ja tego netbooka bym używał tylko wtedy, gdy niechciałoby mi się wstać z łóżka albo byłaby ładna pogoda na dworku, a musiałbym skorzystać z neta to bym sobie skorzystał :smiley: , albo np. zabrał go ze sobą (ok. 10 razy w roku). Tam gdzie bym go zabierał to mógłbym podłączać go do prądu, a do tego gdzieś czytałem, że bateria potrafi (przy średnim użytkowaniu) wytrzymać 5h. Do tego w cenie <1000 zł ten netbook jest chyba najwydajniejszym. A czy jest sens wydawać więcej kasy, skoro użyje go tak z 30 razy na rok;)?


(Piotrek_20) #5

To już lepiej do Internetu zainstaluj sobie operę mini w telefonie komórkowym i kup pakiet internetowy za 5zł niż wydawać 700 na takie cuś..

Opera mini w telefonie chodzi bardzo dobrze i można z niej przeglądać internet, używam jej na wszystkich sprawdzianach w szkole :smiley:


(Malydragon) #6

zgadzam się z przedmówcą bo w takim razie po co Ci wydawać kasę skoro i tak będziesz tego rzadko używał (pomyśl nad czymś co Ci się przyda bardziej i ma podobne możliwości np PPC albo smartfony)


(Piotrszym12) #7

Tak, tyle, że do smartfona lub telefonu komurkowego niemogę podłączyć projektora (a bedę go m.in. do tego używał). Właśnie zapomniałem napisać tego we wześniejszym tekście...


(Malydragon) #8

jesteś w błędzie np Dell Axim czy HTC Advantage podepniesz do projektora :slight_smile:

bierz HP skoro jesteś tak zdecydowany :slight_smile: