Netbook i 1080p

Witam, jestem bliski kupienia netbooka do niedawna zastanawiałem się nad ASUS EEE 1005P i Samsung N150 oczywiście na korzyść tego pierwszego(ze względu na żywotność baterii).(Wybrałem je ze względu na procesor)Ich cena oscyluje w granicy 1100zł więc to jest cena akceptowalna. Ale doszedłem do wniosku że jeżeli dołożę trochę więcej(300-400zł max) to będę miał ASUS’a 1201N z Atomem N330 i Nvidia ION.

I tu leży główny problem ponieważ zależałoby mi na netbooku który będzie odtwarzał materiały 1080p i pracował co najmniej 5h(podczas pisania w wordzie) i obawiam się że dwa wymienione na początku modele mogłyby poradzić sobie z 720p to już z 1080p nie za bardzo. Chociaż widziałem na youtube jak na jednordzeniowym atomie(MSI WIND U120) jest odpalany film 1080p bardzo płynnie. Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuje za odpowiedz, Faja.

Raczej bez szans, chyba że coś z grafiką NVidia ION.

Najwydajniejszym programem do filmów jest Media Player Classic Home Cinema, jeśli on na danym sprzęcie nie da rady, to żaden inny nie da.

Ewentualnie płatny kodek CoreAVC, i powinno dać rade :wink:

Napisz co rozumiesz przez “Odpalany film 1080p”.

Czy według Ciebie jest to odpalenie filmu np. z płyty Blueray 1080p czy może zakodowanego kodekiem np. x264.

Obie rzeczy są zupełnie odmienne. Np. na komputerze Pentium4 3GHz HT możesz odpalić film 1080p nisko skompresowany (taki jak jest na płycie BlueRay) ale z filmem 720p zakodowanym kodekiem x264 ledwo sobie radzi.

Chyba lepiej kupić lepszy sprzęt niż soft, który może nie działać.

Na MSI Wind U100 odpalam 720p przy Win7Codecs bardzo płynnie, ewentualnie klatki typu wybuchy (duża szczegółowość, szybki ruch), powstaje pikseloza. Ale szybko obraz wraca do normy. Odpalam pliki mkv :wink:

MKV to kontener plików Audio/Wideo/Tekstowych. Nic nie mówi o tym co jest wewnątrz pliku.

Sprawdź jakim kodekiem jest skompresowany tamten film.

http://i41.tinypic.com/1qfkn6.jpg

Jeśli powiesz, gdzie znajde bitrate, chętnie podam :wink: