Netbook Oprogramowanie oraz gry

Mam zamiar sobie kupić netbooka i mam pytanie czy aplikacje takie jak gadu-gadu oraz starsze gry np. heroes 3 działają na takim urządzeniu : ) ?

Pytanie>Odpowiedź-Działają.

dzięki .

Tak, o ile w netbooku wgrany jest system operacyjny o nazwie Windows.

A tu Cyba91 , zgadzam się z tobą w 100% ,bez wgranego Windowsa na tym konkretnym netbooku mógł by mieć problemy z ww aplikacjami.

Gadu-Gadu pod Linuksem da się odpalić przez Wine, choć nie widzę sensu w takim działaniu, bo Kadu jest znacznie lepsze. Heroes 3 równiez da się uruchomić za pomocą Wine więc proszę nie szerzyć herezji :wink:

Co do netbooka, to zdecydowałeś już jakiego byś chciał? Używałem już wielu urządzeń tego typu, ale zdecydowanie najlepsze wrażenie zrobił na mnie Asus 1201n (z przystępnych cenowo dla przeciętnego zjadacza chleba). Wprawdzie większy od tych 10 calowych, ale nie aż tak bardzo. Bateria trzyma max 7 godzin pod idle, z wyłaczonym WiFi i z przyciemnionym ekranem. Co ważne jest znacznie wydajniejszy od typowej konfiguracji netbookowej (Atom N270+1GB RAMu) gdyż posiada dwurdzeniowego Atoma, 2GB RAMu i zamiast karty graficznej Intela posiada nVidię ION.

Jeśli chodzi o netbooki z wyższej półki, to najlepszy jakim się bawiłem jest Dell Vorsto V13 z niskonapięciowym procesorem Core 2 Duo.

Prawie masz rację, prawie bo zapomniałeś że jest jeszcze coś takiego jak Windows CE a na tych gorszych Netbookach jest instalowany właśnie on.

Windows CE z normalnym widowsem ma niewiele wspólnego, uruchomisz na tym tylko i wyłącznie programy napisane specjalnie pod Windows CE - zapomnij o gg, grach czy jakichkolwiek innych programach dla zwykłego windowsa.

Poza tym jest też jakaś specjalna wersja win 7 dla netbooków i palmtopów i obawiam się że podobnie jak Win CE ona też może być tylko z nazwy windowsem.

Zanim kupisz netbooka najpierw się upewnij jaki dokładnie system na nim siedzi.