Netbook samsung NC110 - a strasznie mulący Windows Starter

Witam, na wstępnie sorki, w razie błędnie wybranego działu, proszę o przeniesienie.

Kilka dni temu nabyłem Netbooka Samsung NC110. Komputer tak no nie ukrywajmy potrafi ostro przymulić, w ustawieniach wydajności mam wszystko powyłączane dla uzyskania własnie największej wydajności, lekko przyśpieszył ale dalej to nie jest to. Wiem , że po netbooku nei ma co się spodziewać jakiejś rakiety czy coś, ale żeby można było swobodnie korzystać z internetu i GG. 

 

Parametry 

Procesor Intel® ATOM™ N455 (1,66 GHz, 667 MHz, 512 KB)

Oryginalny Windows® 7 Starter

Dysk twardy: 250 GB (5 400 rpm S-ATA)

Pamięć systemowa 1 GB (DDR3 / 1 GB x 1)

 

Co mogę jeszcze zrobic aby go odmulić ? Wszelkie toolbary , jakieś avasty powywalałem. Po mimo tego dalej przymula  i niestety potrafi zdenerwować. Czy wgranie chociazby Win 7 Home Premium ( o ile szarpnie ) lub nawet Win 8 , który ponoć jest bardziej zoptymalizowany , może cos zmienić ? 

 

Pozdrawiam i czekam na jakies szybkie obiektywne pomocne odpowiedzi 

 

 

 

Pozostawienie systemu bez antywirusa nie jest najlepszym pomysłem. 

Zacznijmy więc od początku.

  1. Zainstaluj Microsoft Security Essentials - jest on bardzo wydajny na słabych maszynach.

  2. Przeskanuj system (Pełne skanowanie) programem Malwarebytes Anti-Malware

  3. Przeczyść system i rejestr programem CCleaner. Wejdź w Narzędzia -> Autostart, a następnie usuń niepotrzebne wpisy autostartu. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, wykonaj screena listy autostartu i wrzuć na forum. 

  4. Zamień GG na jakąś lekką alternatywę np. WTW

  5. Zaktualizuj system

  6. Zdefragmentuj dysk twardy

Rozumiem, że masz włączony styl klasyczny zamiast przeźroczystości Aero Glass? Napisz również, z jakiej przeglądarki korzystasz. 

Zobacz również: http://www.pcworld.pl/news/359354/25.sposobow.na.przyspieszenie.Windows.7.html