Netbook z Androidem\"tabletobook" - do czegoś się to nadaje?


(FranTic_69) #1

Witam.

Od pewnego czasu przyglądam się tworom takim jak chińskie netbooki z Andkiem na pokładzie, czy też tablety z dołączaną fizyczną klawiaturą, jak np. ten GoClever:

http://allegro.pl/tablet-goclever-terra … 24065.html

Może ktoś powiedzieć, czy takie zabawki w ogóle dają radę w jakichkolwiek zastosowaniach? Rozglądam się za czymś tanim , tak najlepiej góra do 500zł. Miałby to być sprzęt dla rodziców, starszych ludzi. No czyli miałoby to służyć głównie do przeglądania WWW, poczty, czy ogarniania bankowości elektronicznej - czyli absolutnie niczego wymagającego. Mój dylemat brzmi, czy takie “zabawki” wystarczą do powyższych zastosowań, albo to raczej wyrzucanie kasy w błoto?

Zasłyszałem opinię, że Andek na tych sprzętach dławi się w zasadzie na pierwszej lepszej stronie korzystającej z Flasha. Nie wiem ile w tym prawdy.


(sadaj72) #2

Na tym który podlinkowałeś na pewno.

Szukaj czegoś z dwurdzeniowym cpu, poza tym dla starszych ludzi lepszy będzie markowy tablet ze względu na (zwykle) stabilniejsze oprogramowanie.

np. taki http://www.ceneo.pl/17885819


(Jaro070) #3

Dla rodziców chyba lepszy będzie jakiś notebook np. IBM T61 albo jakaś inna biznesówka. A jeżeli musi to być tablet to np. Vido N70S (lub cokolwiek innego z procesorem RK3066) + etui z klawiaturą.


(FranTic_69) #4

Dzięki, ten Vido N70S wygląda ciekawie.

Hm, tak przeglądam te tablety i obok Vido wpadło mi w oko to:

http://allegro.pl/mega-zestaw-pentagram … 02198.html

Warto dopłacić te ~50zł do ekranu IPS i większej ilości pamięci (8GB w Vido i 16GB w Pentagramie) ? Coś mało opinii o nim.

Procesor jest inny, przyznam, że na tabletowo-smartfonowych bebechach się nie znam.