Netbook z systemem bez płyty

Witam, kupiłem sobie w pewnym sklepie netbooka ASUS 1215 N z Windows 7 HP, wszystko super, ale widzę że nie mam płyty. Jakoś to przeżyje, bo zawsze jak coś sie popsuje mogę wgrać Windowsa z MSDN AA, ale czy tak powinno być? Czy sprzedawca zrobił mnie w bambuko? Bo w końcu za ten system pewnie coś zapłaciłem w cenie sprzętu.

Na tyle sprzętu mam naklejkę licencyjną Windows 7 Home Premium OA.

Pewnie masz partycje recovery na którym znajduje się ten system.

Jeśli masz naklejkę licencyjną to z pewnością jesteś legalny. Jeśli nie masz płyty, a chcesz ją dostać zadzwoń do centrali firmy Asus - tam możesz sobie tą płytkę za darmo zamówić (ja przynajmniej tak moje dwie płytki z Vistą zamówiłem).

Poza tym zawsze możesz zainstalować system z dowolnej płyty z Windows 7 wpisując przy instalacji klucz z naklejki którą masz na tylnej obudowie laptopa. System będzie w 100% legalny…

Mam dwie partycje, ale D była pusta. Mam jeszcze jakąś partycję Q z szybką instalacją pakietu MS OFFICE 2010 (Dysk chroniony).

Do tego “super” ASUS Webstorage.

Możesz zrobić tak jak pisali poprzednicy, ale fakt, że jesteś studentem objętym programem MSDN AA mówi tylko jedno - reinstalacja na Windows 7 Professional. Przecież Windows 7 Starter nie umożliwia nawet zmiany tapety…

Tylko, że on ma Windows 7 Home Premium, który to umożliwia…

Nie ja w twoich przypadku nie przeinstalowywałbym tego systemu - nie ma sensu. Windows 7 Professional umożliwia uruchomienie darmowego Windows XP, co jest jednak w twoim przypadku nie możliwe - ten laptop ma 1GB RAMu chyba, wiec nie po przydzieleniu 512MB tej pamięci XPkowi, system nie będzie działał jak należy - ani ten wirtualny, ani ten prawdziwy…

Na Netbooku spokojnie Home Premium może działać…

Faktycznie, ten Asus ma wersję Home Premium :wink: Mimo wszystko wykonałbym reinstalację systemu chociażby po to, żeby uwolnić się od tego preinstalowanego syfu od producenta.

Ja także - tylko, że powróciłbym do systemu w wersji Home Premium - bo po co instalować lepszą wersję skoro i tak nie będzie się korzystać z jej możliwości…

Nawet system z jakiegoś wareza :stuck_out_tongue: ?

Chyba jednak bezpieczniej będzie zamówić u ASUSA, zrobić obraz, zgrać na pendrive’a i spokój będzie.

Na upartego tak. Oczywiście tu można długo dyskutować, ale jeśli pobierzesz dokładną kopię 1:1 systemu, to przecież nikt nie będzie Ci w razie kontroli w stanie udowodnić skąd masz wersję instalacyjną twojego systemu…

Tak to jest najlepsze rozwiązanie - tylko trzeba czekać i liczyć się z tym, że na tych płytach także będzie oprogramowanie dołączane przez firmę Asus do komputera…

Dołączanie płyty do NETBOOKA mija się z celem :lol:

Nie do końca - przecież te urządzenia należą do najtańszych na rynku - więc gdyby chcieć dołączać do nich np. pendrive czy kartę pamięci z systemem cena tego urządzenia musiała by wzrosnąć, ze względu na to iż koszt takich urządzeń jest wiele wyższy niż płyty DVD. Zwłaszcza, że większość ludzi ma już pamięci przenośne - dlatego więc najprościej i najtaniej jest wydać kopię zapasową systemu na płycie DVD - każdy może bez problemu przerzucić system na swój pendrive i z niego zainstalować system.

Gdyby chcieć dołączać system na pendrive musiałyby to być nośniki o pojemności 4-8GB - a te jak wiadomo do najtańszych nie należą. Poza tym z takich typów pamięci łatwo usunąć system - i co wtedy?